Resident Evil 2 Satış Rakamları RE7'nin Gerisinde Kaldı

Resident Evil 2 satış rakamlarıyla güçlü bir başlangıç yapsa da RE7'nin gerisinde kaldı.
Resident Evil 2 Satış Rakamları RE7'nin Gerisinde Kaldı

Bu ayın başında Resident Evil hayranları Resident Evil 2 Remake’i ilk defa oynama şansını yakaladılar. Capcom’un eleştirmenlerden olumlu puanlar alan ve Resident Evil 2 efsanesini senaryonun kökenlerine bağlı kalarak modernize ettiği yeni oyunu Resident Evil 2 bir milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Bu rakam yapımcılar için çok güçlü ipuçları verse de Resident Evil 2 remake, Resident Evil 7’nin gerisinde kaldı.

Gamerant’ın haberine göre Resident Evil 2, geçen sene piyasaya sürülen Resident Evil 7’ye göre yüzde 18 daha az sattı. Rakamları analiz ederken Capcom’un Resident Evil 7’yi Salı günü piyasaya sürerken, Resident Evil 2’yi Cuma günü satmaya başladığını göz önünde bulundurmakta fayda var. Takvimler arasında küçük bir fark olsa da satış rakamı beklenmedik bir düşüşe işaret ediyor.

Bununla birlikte Resident Evil 2 İngiltere satış listelerinde muhteşem bir hafta sonu geçirdi. 1998 yılında piyasaya sürülen ilk versiyonu gibi Resident Evil 2 remake de İngiltere’de oyun satış listelerinin zirvesini ele geçirdi.

Sony Playstation 4 En Fazla Tercih Edilen Oyun Konsolu Oldu

Resident Evil 2, PC, Playstation 4 ve Xbox One konsolları için piyasaya çıktı. Satış rakamlarına bakıldığında korku türünün en başarılı klasiklerinden biri olan Resident Evil 2 oyuncuları en fazla Sony Playstation 4’ü tercih etti. Playstation 4 İngiltere’deki tüm satışların yüzde 74’üne tekabül ediyor.


Resident Evil 2 Hakkında En popüler Haber: Resident Evil 2 Oyun İncelemesi


Resident Evil 2, New Super Mario Bros U’yu tahtından indirmeyi başardı. Listenin ilk sırasına yerleşen Resident Evil 2’yi Red Dead Redemption ve Call of Dusty: Black Ops 4 takip etti.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS