Montblanc Summit 2 Akıllı Saat Piyasasında Tek Olmak İstiyor

Montblanc Summit 2 lüks akıllı saat piyasasındaki en pahalı ürün.
Montblanc Summit 2 Akıllı Saat Piyasasında Tek Olmak İstiyor

Dünyanın en büyük saat markalarından biri olan Montblanc, Qualcomm'un yeni nesil işlemcisini kullanarak ürettiği akıllı saati ile piyasada hakim olmak istiyor. Qualcomm'un Snaddragon Wear 3100 işlemcisi ile piyasaya sürülen olan Summit 2 modeli, 995 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Yeni çip ekstra özellikler ile birlikte geliyor.

Qualcomm'un yeni çipseti bataryayı çok efektif kullanabiliyor. Time-Only modunda bir hafta giden bataryanın yanı sıra çok daha zengin bir ekran ile birlikte gelen Summit 2, 5766 liradan başlayan fiyatlarla piyasaya sürüldü. Yeni çipsetin haricinde Summit 2, 512 GB olan RAM'i 1 GB'a, dahili belleği 4 GB'tan 8 GB'a yükseltiyor. Ayrıca 14,3 mm kalınlığındaki kasanın içinde 1,2 inçlik ekran daha büyük görünüyor. Summit 2 üzerinde Wear 2.1 işletim sistemi çalışıyor.

Montblanc'ın lüks akıllı saat piyasasındaki en büyük takibi Apple Watch Series 4. Türkiye'de yaklaşık 3500 liradan satışa sunulan Apple Watch Series 4, aslında Montblanc'ın direkt rakibi olan ürün gamı değil. Daha önce Apple'ın lüks piyasası için hazırladığı Apple Watch Edition artık üretilmediği için Montblanc'ın bu seride çok büyük bir rakibi yok gibi görünüyor. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS