Mac Pro Yeni Versiyonu Satışta

Mac Pro Yeni Versiyonu Satışta
Mac Pro Yeni Versiyonu Satışta

Apple markasına ait en güçlü ve en yeni bilgisayar modeli olan mac pro'nun yeni versiyonu satışa çıktı. İlk versiyonu kule tipi kasaya sahip olan bilgisayarın yeni versiyonunu kasası ise raf tipi olarak ortaya çıktı. Satışa çıkarılan raf tipi Mac pro'nun fiyatının ise 46.999 tl olduğu öğrenildi. En yeni versiyonunu bir önceki versiyon olan kule tipi Mac pro'nun 4 bin lira daha pahalı olması da dikkat çekti.

Mac Pro Raf Tipi Bilgisayarın Özellikleri

Raf tipi versiyonunda satışa sunulan Mac pro'nun en düşük bellek boyutunun 32 gb olduğu ve kullanıcıların isterlerse bu boyutu 1,5 tb'a kadar çıkarabileceği ortaya çıktı. Bilgisayarın işlemcisininse 768 gb ram sahibi olduğu öğrenilirken işlemcinin de 24 çekirdekli olduğu bilgisi edinildi. Kullanıcıların işlemciyi ve ram bellek gibi özellikleri yükseltmek istediklerinde ek ücret ödeyecekleri öğrenildi.

İki Versiyonun Farkı Yok

Mac pro'nun kule tipi ve raf tipi kasaya sahip iki ayrı versiyonunun teknik özelliklerinin aynı olduğu anlaşılırken 4 bin liralık fiyat farkının kasanın şeklinden dolayı olduğu öğrenildi. Sonuçta kişilerin Mac pro'nun kasasının yan çevrilmiş olan halini almak istemelerinde 4 bin tl daha fazla ücret ödemeleri gerektiği ortaya çıktı.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS