Katlanabilir iPhone Neye Benzeyecek?

Katlanabilir iPhone tasarımı
Katlanabilir iPhone Neye Benzeyecek?

Apple bu hafta başında Amerikan Patent Ofisi'ne katlanabilir telefonlarla ilgili birkaç patent başvurusunda bulundu. Samsung ve Huawei'nin katlanabilir telefonlarını görücüye çıkarmasının ardından aslında bu haber hemen eskidi. Bu sene Apple'ın da katlanabilir bir iPhone çıkarmasına kesin gözle bakılıyor. Peki katlanabilir iPhone neye benzeyecek?

Alman endüstriyel tasarım uzmanı Roy Gilsing 2019 model yeni iPhone'ların neye benzeyeceğine dair bir çalışma yaptı.

Katlanabilir iPhone Modelleri

Katlanabilir iPhone Modelleri

Ekranların ve açılınca bir iPad'e dönüşen iPhone'ların kasasının bir modellemesini yapan tasarımcı Huawei'nin katlanabilir telefonlarından ilham almış gibi görünse de tasarımları oldukça gerçekçi görünüyor.

Katlanabilir iPhone tasarımı böyle bir şey olabilir.

Katlanabilir iPhone tasarımı böyle bir şey olabilir.

Samsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Fold eleştirmenlerde kırık not aldı ama Huawei'nin Mate-X'i bu sektöre dair inancı yeniden canlandırmayı başardı.

Samsung ve Huawei'nin her ikisi de katlanabilir telefon modellerinin 2000 doların üstünde olacağını açıkladı. Buradan bir tahminde bulunmak gerekirse Apple'ın bu modelleri çok can yakacak gibi. Türkiye'de 5399 ila 8999 lira arasında değişen mevcut iPhone fiyatları göz önünde bulundurulduğunda katlanabilir iPhone'ların en az 10 bin liradan satışa çıkması bekleniyor.

Katlanabilir telefonlar sektörün geleceği mi yoksa geçici bir heves mi? Sizce bu telefonlar kullanışlı olacak mı?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS