Instagram Televizyonun Geleceğini Tehdit Ediyor

Instagram reklamverenler için çok kıymetli bir sosyal medya.
Instagram Televizyonun Geleceğini Tehdit Ediyor

Televizyon devri sona eriyor. Yeni nesil artık daha mobil ve ihtiyaçları da farklı. Bir araştırma firmasının yaptığı anketin sonuçları önümüzdeki yıllarda Instagram'ın televizyonu nasıl tahtından indireceğinin sinyallerini veriyor.

Bir zamanların lüksü ve daha sonra tüm evlerin vazgeçilmezi olan televizyon tarihe karışıyor. Yeni neslin ihtiyaçları ve bağımlılıkları eskiye göreçok farklı. İstediği programı istediği saatte kendi kurallarına göre izlemek isteyen ve uzun süreli programlardan sıkılan yeni nesil Instagram ve Youtube gibi sosyal medya platformlarında daha fazla vakit geçiriyor.

Firmalar da bunun farkında. Cowen'in Amerika'nın en büyük reklam verenleri ile yaptığı araştırmanın sonuçları bu argümanı destekliyor. Cowen firmalara yeni bir marka kampanyası için hangi platformda reklam vermeyi tercih edersiniz sorusuna gençler ve orta yaş üstü kitle için iki farklı manzara ortaya çıkıyor. 35 yaş üstü kitle için televizyon hala çok etkili bir araç.

Televizyon 35 Yaş Üstü İçin Hala Çok Kıymetli

Televizyon 35 yaş üstü kitle için hala bir numaralı reklam platformu.

Televizyon 35 yaş üstü kitle için hala bir numaralı reklam platformu.

Anket sonuçlarına göre 35 yaş üstü kitle için firmaların yüzde 64'ü yeni reklam kampanyalarında televizyonu tercih ediyor. Onu yüzde 32 ile Facebook, yüzde 2 ile Instagram, Youtube takip ediyor. Snapchat bu yaş grubunda firmaların hemen hemen hiçbiri için tercih edilmiyor.

Yeni Nesil İçin Instagram

Yeni neslin reklam faaliyetleri için firmaların açık ara tercihi: Instagram

Yeni neslin reklam faaliyetleri için firmaların açık ara tercihi: Instagram

Araştırmanın sonuçlarına göre 13 ve 34 yaş arası kitle için reklam verenlerin yüzde 61'i Instagram'ı tercih ediyor. Facebook'un sahibi olduğu Instagram geleceğin reklam dünyası için şimdiden çok yatırımlı bir platform olduğunun sinyallerini veriyor. Facebook her ne kadar skandallarla boğuşsa da reklam politikaları gayet başarılı görünüyor. Genç nesil için reklamverenlerin yeni bir marka oluşturma kampanyasında en çok tercih ettikleri ikinci platform Youtube (yüzde 21), üçüncü ise Snapchat (yüzde 11) olarak sıralanıyor. Genç nesle hitap edecek reklamlar için şirketler televizyon ve Facebook'a eşit puan veriyor. Her ikisi de yüzde 3 düzeyinde kalıyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS