Instagram Fenomenlerinin Çalışma Ortamı Nasıl? IGTV Nedir?

Instagram'da popüler olmak isteyenler için değil de zaten popüler olanları destekleyen kampüs.
Instagram Fenomenlerinin Çalışma Ortamı Nasıl? IGTV Nedir?

Instagram geleceğin yıldızlarını bulmak ve IGTV projesini güçlendirmek için kelle avcılarından oluşan bir ekip kurdu. Ekibin amacı geleceğin televizyon sektöründe izlenme oranlarını artıracak yetenekleri keşfetmek ve desteklemek.

Instagram

Justin Antony ismini çoğu kişi bilmez. Bu kişi Instagram'da geleceğin yıldızlarını bulma ve destekleme projesinin başındaki isim. Antony daha önce Nickelodeon için yetenek avcılığı yapmış bir isim. Nick Cannon, Victoria Justice ve Kenan Thompson gibi yıldızların kariyerlerinde emeği olmuş birisi.

Instagram'ın yetenek avcısı Justin Antony.

Instagram'ın yetenek avcısı Justin Antony.

Justin Antony'nin Instagram'daki işi çok basit. Potansiyel gördüğü isimlere gerekli desteği sağlayarak bunların Instagram'daki etki güçlerini artırmak. Böylece televizyon sektörüne IGTV ile yatırım yapan Instagram'ın stratejilerine destek olmak.

Instagram

Aslında Instagram bünyesinde yetenek avcılığı yapan 40 kişilik bir ekip var. Bu takım Instagram'da belli bir fan kitlesine sahip kişilere stüdyoda çekim imkanı, maddi destek gibi uygulamalar geliştirerek Instagram'a bağlamakla görevli. Bu maksatla kurulan Instagram'ın Los Angeles kampüsü rengarenk ortamı ve sosyalleşmeyi motive eden yerleşimi ile çoğu insan için rüya gibi bir çalışma yeri. Aslında burası milyonlarca kullanıcıya sahip Instagram yıldızlarının projeleri hakkında konuşmak ve motivasyonunu artırmak için yapılmış bir terapi merkezi gibi. Antony ve ekibi bu şekilde binden fazla Instagram içerik üreticisi kişi ile çalışıyor.

Instagram Los Angeles Ofisi

Instagram Los Angeles Ofisi

Peki Instagram'ın yıldızlar takımına katılmak için ne yapmak lazım? Bunun için sizin pek bir şey yapmanıza gerek yok aslında. Onların sizi keşfetmesi gerekiyor. Tabii ki bunun için de kendi çabanızla 1 milyona yakın takipçiye ulaşmanız gerekiyor. Zira Instagram'ın yetenek avcılarının çalıştığı isimlerin her biri birkaç milyon takipçiye ulaşmış geleneksel isimler. Dolayısıyla bu ofiste size nasıl takipçi sayısını artırabileceğinize dair bir eğitimden ziyade, çalışmalarınızın kalitesini artırmak ve maliyetlerinizi düşürmek suretiyle destek veriliyor.

Instagram

Instagram

Instagram

 

IGTV Nedir?

IGTV aslında müstakil bir video paylaşım uygulaması. Facebook'un bünyesindeki Instagram'ın sahibi olduğu bu uygulama özellikle akıllı telefonlarda çalışmak üzere geliştirildi. Instagram'da 1 dakikalık süre kısıtına karşın IGTV'de 10 dakikalık ya da onaylanmış veya popüler bir isimseniz 60 dakikaya kadar video yüklemek mümkün.

Instagram'da takipçi nasıl artırılır?

Instagram'da takipçi nasıl artırılır?

IGTV, bir anlamda Facebook'un mobil cihazlarda çalışan televizyon uygulaması ancak Facebook bu platform için Game of Thrones gibi profesyonel yapımlardan ziyade Instagram yıldızlarının içeriklerine güveniyor. Bu sebeple IGTV üzerinden yayın yapan yetenekleri keşfetmek ve onları platformda tutabilmek için teşvik mekanizmaları üretiyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS