Instagram'dan Pinterest'e Kötü Haber Geldi

Instagram Pinterest'e rakip oluyor.
Instagram'dan Pinterest'e Kötü Haber Geldi

250 milyondan fazla kişi Pinterest kullanıyor. Firmanın kendi raporlarına göre bunlardan yüzde 83'ü platformdan gördüğü bir görsele binaen alışveriş yapmış durumda. Bu rakamlar sosyal medya platformlarından daha fazla para kazanmak isteyen Facebook'un dikkatini çekmeyi başardı.

Pinterest insanların kendi görsellerini paylaşabilecekleri ve bunları oluşturdukları panolarla etiketleyip gruplayabildikleri bir sosyal medya platformu. Diğer insanlar sizin panonuzdaki herhangi bir içeriği kendi panolarında paylaşabiliyor. Pinterest'in kendi rakamlarına bakıldığında 250 milyon kişi 175 milyar pin (görsel) yüklemiş durumda. Oldukça başarılı bir trend yakalayan Pinterest halka açılmaya hazırlanırken oldukça agresif bir büyüme stratejisi yürüten Mark Zuckerberg'in ekibinden kötü bir haber geldi.

Instagram mobil uygulamasında Koleksiyonlar adlı bir özelliği hayata geçirmeye hazırlanıyor. Instagram kullanıcıları beğendikleri paylaşımları Koleksiyonlar özelliği sayesinde kaydedip, sınıflandırabilecek. Pinterest'le benzer bir mantıkla çalışan Koleksiyonlar özelliği kullanıcılarla markalar arasında daha güçlü bir etkileşim ortamı sağlayacak. Instagram'ın henüz tüm kullanıcılara açmadığı Koleksiyonlar özelliği Pinterest'in kullanıcılarını çalabilir.

Instagram, sosyal medya platformundaki etkileşimi artırmak için her gün yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor. 2016 Ekim ayında, Snapchat'in halka arzından birkaç ay önce Hikayeler özelliğini devreye almıştı. İlk defa Snapchat tarafından geliştirilen Hikayeler sayesinde Instagram kullanıcıları tüm Snapchat kullanıcı sayısının üç katına ulaşmayı başardı. Koleksiyonlar da aynı şekilde Pinterest'in iş modeline zarar verecek gibi görünüyor. 

Sosyal medya sektöründe neler oluyor? İşte Sosyal Medya Platformlarının Kullanıcı Sayıları

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS