Huawei'nin Yeni Telefonunda Sony Sensör Yer Alacak

Huawei'nin Yeni Telefonunda Sony Sensör Yer Alacak
Huawei'nin Yeni Telefonunda Sony Sensör Yer Alacak

Huawei, ABD tarafından uygulanan yaptırımlar sebebiyle diğer firmaların karşısında güçsüz kalmaya başladı. Bu güçsüzlüğünü donanımda getirdiği yeniliklerle aşmaya çalışan firma son olarak Sony’nin 52 MP’lik kaliteye sahip olan sensörünü kullanmaya hazırlanıyor. Günümüzde bir telefonda en fazla kullanılan ve özelliklerinin iyi olmasına özen gösterilen yerin kamera olduğu biliniyor. Firma da girdiği dar boğazdan kamera teknolojisini kullanarak çıkmayı amaçlıyor.

Özel Kamera Sensörü

Firmaların en fazla yarıştığı alan kamera diyebiliriz. Çin’in en büyük teknoloji firmalarından olan Huawei de P40 Pro modelinde Sony’nin kamera sensörünü kullanmaya karar verdi. Huawei’ye özel olarak tasarlanacak olan bu sensör 52 MP’lik bir sensör taşıyacak.

Karanlıkta Bile Güzel Çekimler

Quad Bayer adını taşıyan bu yeni sensör hem fotoğraf çekimlerinde hem de video çekimlerinde karanlıkta dahi kaliteli görüntü elde etmeye izin verecek. Ayrıca telefonda 10X yakınlaştırma özelliği de bulunacak. Huawei’nin ayrıca artırılmış gerçeklikle ilgili de markasına ait olan haklarını aldığı belirtiliyor. Tüm özelliklerin Mart ayında açıklanması bekleniyor.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS