Günde Kaç Dakika WhatsApp Kullanıyorsunuz?

WhatsApp'ta günde kaç dakika mesajlaşıyorsunuz?
Günde Kaç Dakika WhatsApp Kullanıyorsunuz?

WhatsApp, Telegram gibi mesajlaşma platformları her geçen gün kullanıcıların uygulamada geçirdiği zamanı artırmak için geliştirme yapmaya devam ediyor. Son üç yıllık rakamlara bakıldığında bu konuda başarılı olduklarını söylemek mümkün? Rapora göre günde en az 12 dakika WhatsApp'ta mesajlaşıyorsunuz.

Dünyanın en çok kullanılan dört mesajlaşma platformu üzerine yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre her ay 4,1 milyar kişi bu platformlardan en az birini kullanıyor. Bu platformlardan üçünün toplam indirilme sayısı ise 1 milyardan fazla.

Peki bir kişi WhatsApp'ta kaç dakika zaman harcıyor. Araştırmaya göre 2016 yılında bir kişi ortalama 8 dakika harcarken, bu rakam bir yıl içinde yüzde 15,2 artışla 2017 yılında 10'a yükseldi. 2018'in sonuna kadar tahmin edilen rakam ise 11 iken bu değer 2019'da en az 12 dakikaya yükselecek.

Mobil uygulamalar sadece kişisel kullanıcılarına değil, aynı zamanda şirketlere ulaşmak ve süreleri artırmak için çalışıyor. Facebook Messenger ve WeChat gibi sohbet platformları şirketlere ödeme sistemleri de sunmaya başladı. WhatsApp Hindistan'da online ödeme konusunda pilot çalışmalarını sürdürüyor. Dolayısıyla mesajlaşma platformları çok uzak olmayan bir süre içinde bambaşka uygulamalara dönüşecek.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS