Fortnite Aylık Oyuncu Sayısıyla Meydan Okuyor

Fortnite aylık oyuncu sayısı 78 milyondan fazla.

Fortnite enteresan karakterleri ve renkli ve bol kanlı temasıyla oyun severlerin kalbini fethetmeyi başardı. Tüm dünyada 78 milyondan fazla aylık oyuncu sayısına sahip olan Fortnite sektörün en büyüklerine meydan okuyor.

Forbes'un rakamlarına göre Fortnite'ın üreticisi olan Epic Games bu sene Şubat ayında 126 milyon dolar, Mart ayında 223 milyon dolar ve Nisan'da da 296 milyon dolar kazandı. Şirketin kasasında o kadar fazla nakit para var ki yakında düzenlenecek olan Fortnite yarışmaları için 100 milyon dolarlık bir ödül verilecek.

Fortnite

Fortnite

Oyun sektörünün en büyükleri yeni yeni aylık kullanıcı sayılarını açıklamaya başladı. Epic Games sadece Ağustos ayında 78,3 milyondan fazla kişinin Fortnite oynadığını açıkladı. Bu rakamları 74 milyon aktif aylık oyuncu sayısıyla Minecraft takip ediyor. League of Legends her ne kadar en güncel rakamlarını vermese de 2016 yılında aylık aktif oyuncu sayısını 100 milyondan fazla olarak açıklamıştı. Bununla birlikte Fortnite'ın henüz Çin pazarına girmediğinin altını çizmekte fayda var. Online oyunların en büyük pazarı konumundaki Çin'de lansman yapılmasıyla birlikte Fortnite'ın aylık oyuncu sayısı ve kazancının katlanarak artması bekleniyor.

Epic Games her ne kadar son zamanlarda sanatçıların dans figürlerini çaldığı için kanun önünde zor günler yaşasa da yeni güncellemeler çıkarmaya ve oyuncu portföyünü genişletmeye devam ediyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS