Facebook Mobil Uygulaması Değişiyor

iOS ve Android mobil uygulama daha kişisel olacak.
Facebook Mobil Uygulaması Değişiyor

Facebook, iOS ve Android cihazlar için geliştirdiği mobil uygulamanın tasarımını değiştiriyor. En sık kullanılan özellikleri ön plana çıkarmak isteyen şirket, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefliyor.

Facebook mobil uygulaması iOS ve Android'de küçük değişiklikler içeriyor. Örneğin navigasyon menüsü denen ve uygulamanın ana sayfalarını temsil eden menü iOS'te en altta yer alırken, Android'de tepede bulunuyor. Bu menüde yer alan ikonlar her ülkedeki kullanıcılar için aynı: Haber Kaynağı, Arkadaşlık İstekleri, Mağaza, Bildirimler ve Menü.

iOS ve Android Facebook Uygulamasının Tasarımı

iOS ve Android Facebook Uygulamasının Tasarımı

Facebook tasarımcıları bu menüyü kullanıcıların en sık kullandığı özelliklere göre yeniden şekillendiriyor. Yeni tasarıma göre Haber Kaynağı, Arkadaşlık İstekleri ve Menü ikonları herkes için görünmeye devam edecek ancak kalan iki slot kişisel olacak. Kullanıcının en çok girdiği sayfa ve uygulamalardan iki veya üç tanesi bu menüde otomatik olarak yer alacak. Dolayısıyla navigasyon menüsünde önceden beş tane sabit ikon yer alırken, şimdi en fazla altı tane ve üç tanesi opsiyonel olarak bulunacak.

Yeni tasarım önümüzdeki birkaç hafta içinde dünya çapında kullanılabilecek.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS