Dünya Çapında Instagram Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Aştı

Instagram kullanıcı sayısı her sene 200 milyon artıyor.
Dünya Çapında Instagram Kullanıcı Sayısı 1 Milyarı Aştı

Instagram yeni özellikleri ve başarılı hamleleriyle kullanıcı veri tabanını genişletmeye devam ediyor. Instagram'ın ofis içindeki bir duyuruda paylaştığı yeni bilgilere göre Facebook'un satın aldığı firma dünya çapında 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.

Geçen sene Eylük ayında 800 milyon kullanıcısı olan Instagram aradan geçen yaklaşık 10 aylık sürenin sonunda 200 milyon abone daha kazandı. 2016 yılının aynı dönemine kıyaslandığında Instagram'ın her sene yaklaşık 200 milyon yeni abone kazandığı görülüyor.

Yeni kullanıcıların hangi coğrafyadan geldiğine dair bir detay paylaşılmadı ancak Instagram'ın yeni Stories özelliğinin kullanıcıları çekme konusunda büyük bir faktör olduğu açıklandı. Instagram kurucu ortaklarından Kevin Systrom: 

"Bu inanılmaz. Mike ve ben bunun olacağını hiç düşünmemiştik" şeklinde konuştu.

Instagram uygulamasını sürekli geliştiriyor. Kullanıcıların içeriklerine GIF ve anket ekleyebiliyorlar. Stories gibi özellikler sayesinde içeriklerini harmanlayıp şık bir tasarımla yayınlayabiliyor. En büyük rakipleri olan Snapchat ve Youtube'a karşı üstünlük sağlamak üzere IGTV video oynatıcısını da uygulamasına entegre eden şirketin bu özellik sayesinde kullanıcı artış hızında nasıl bir değişim olacağı merak konusu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS