Alman Otomobil Devi Audi Elektrikli Scooter İle Kaykayı Birleştirdi

Audi E-Tron Elektrikli Kaykay Scooter
Alman Otomobil Devi Audi Elektrikli Scooter İle Kaykayı Birleştirdi

İlk bakışta komik bir fikir gibi görünse de Audi’nin E-Tron’u kaykayın sürüş keyfi heyecanı ile scooterların kullanışlılığını bir araya getiriyor. 2020’nin sonunda satışa sunulacak olan kaykayımsı-scooterın fiyatı ise cep yakacak.

Dünyanın en büyük araba üreticilerinden biri olan Alman otomotiv devi Audi kaykay görünümlü scooterın konsept çalışmalarını tamamladı. Dört tekerli ve saatte 20 kilometre hıza erişebilen E-Tron 12 kilogram ağırlığında olacak. Tek şarjla 20 kilometre menzile sahip. 2020’nin sonunda satışa sunulacak olan E-Tron’un başlangıç fiyatı ise 2 bin Euro olacak.


Alman Araba Üreticisi Audi Yeni E-Tron GT'yi Tanıttı


Her ne kadar scooter gibi görünse de bu aslında bir kaykay. Scooterlarda olduğu gibi düz bir şekilde değil, kaykay gibi vücudu yan tutarak sürülen E-Tron’un bir elle tutulan dümeni hızlanmak ve fren yapmak için de kullanılıyor. Audi’ye göre bu cihazın sürüş keyfi dalgalarda sörf yapmak gibi, ancak henüz çoğu kişi bunun bir hilkat garibesi olacağını düşünüyor.

Dort tekerli E-Tron’da ön ve arka lambalar da mevcut. Bluetooth bağlantısı sayesinde istenildiği gibi kişiselleştirilebiliyor ve hırsızlık önleme sistemi bulunuyor.

Audi mikromobilite pazarına giren son araba markalarından biri. Volkswagen kendi elektrikli scooterını çoktan üretti. General Motors elektrikli bisiklet üretiyor. Kendisi geliştirme süreçlerinde vakit kaybetmek istemeyen Ford ise bir scooter şirketini satın aldı.

Audi elektrikli kaykay-scooterlarının E-Tron arabalarına tamamlayıcı ürün olmasını istiyor. Bununla birlikte fiyat konusunda biraz daha ikna edici bir aralık belirlemediği sürece pazara son giren ve ilk çıkanlardan biri olabilir.


OTOMOBİL SEKTÖRÜNDEN DİĞER HABER BAŞLIKLARI

Audi E-Tron Elektrikli Kaykay Scooter

Yeni Bugatti Divo da Paris Otomobil Fuarı'nda

Rüyaydı, Gerçek Oldu: Audi'den Suyla Çalışan Otomobil!

Alman Otomotiv Sektörü Şok Etti!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS