Street Fighter Dizi Olarak Geri Dönecek

Street Fighter Dizi Olarak Geri Dönecek

Konsol oyunu olarak başlayıp ardından başrolde Jean-Claude Van Damme'ın oynadığı bir sinema filmine uyarlanan Street Fighter dizi olarak ekranlara geliyor.

Deadline Hollywood'un haberine göre yapım ve dağıtım şirketi Entertainment One, 2014 yılında online dizi olarak yayınlanan Street Fighter: Assassin’s Fist filminin arkasındaki ekiple sözleşme imzaladı. Projede aynı zamanda Street Fighter oyununu geliştiren Capcom da yer alacak.

Hikaye 1991 tarihli Street Fighter 2: The World Warrior üzerine kurgulanacak. İlk etapta karakterlerin tümüne yer verilmeyeceğinin açıklandığı dizi, Ryu, Ken, Guile, Chun-Li ve M. Bison ile açılışı yapacak.

Mark Gordon da Projede!

Entertainment One Başkanı Mark Gordon projede bizzat yer alacak. The Mark Gordon Company adıyla kendi şirketini işleten Mark Gordon daha önce Er Ryan'i Kurtarmak (Saving Private Ryan) ve Hız Tuzağı (Speed) filmlerine imza atmıştı. Entertainment One atarafından satın alınan şirketin mevcut projeleri arasında Grey’s Anatomy ve Quantico yer alıyor.

Capcom'un yapımcısı Yoshinori Ono yeni Street Fighter projesi hakkında şöyle konuştu:

"Uzun bir arayıştan sonra Street Fighter: Assassin's Fist filmini yapan ekiple ve televizyon sektöründe Mark Gordon ve eOne gibi şirketlerle çalışacak olmaktan çok mutluyuz. Bu ekip Street Fighter hikayesini büyük bir prodüksiyona dönüştürmek için gereken yeteneklere sahip."

Street Fighter: Assassin's Fist Ken ve Ryu üzerinden hikayesini anlatan 12 bölümlük bir Youtube projesi. 2013 yılında hikayenin hayranları tarafından finanse edilen proje, daha sonra ismi açıklanmayan bir yatırımcının desteğiyle yürütüldü. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS