Snapchat Facebook'a 1 Nisan Şakası Yaptı

Snapchat Facebook'a 1 Nisan Şakası Yaptı

Cambridge Analytica skandalı yüzünden zor zamanlar yaşayan Mark Zuckerberg, Snapchat CEO'su Evan Spiegel'in 1 Nisan şakasına maruz kaldı. Sadece 1 Nisan'a mahsus olmak üzere Snapchat bir Facebook filtresi hazırladı.

Kullanıcılar açısından tedirgin edici görünen 1 Nisan şakasının altında 2016 yılındaki seçimlere etki etmek isteyen Rusya'ya gönderme de var. Bugün boyunca Snapchat kullanan kişilerin fotoğrafları Facebook benzeri bir çerçevenin içinde gösteriliyor. Fotoğrafın açıklamasında ise Rusça birşeyler yazılıyor. Bununla birlikte beğenen kişiler arasında da annesi ve Rus isimler gösteriliyor. Kişi böylece Facebook hesabının hacklendiğini düşünüyor.

Snapchat'ten Facebook Yaşlı ve Botlarla Dolu İması

Snapchat'ten Facebook Yaşlı ve Botlarla Dolu İması

 

Facebook Yaşlı ve Botlarla Dolu İması

Snapchat CEO'su Evan Spielberg geçen sene de Facebook'a 1 Nisan şakası yapmıştı ancak bu seneki şaka Facebook'un zaaflarına atıfta bulunuyor. 2016 yılındaki Amerikan başkanlık seçimlerine etki etmek üzere Rusya'nın 50.000 adet bot kullandığı göz önünde bulundurulduğunda bu seneki şakada neden Rusça tercih edildiği anlaşılıyor. Bununla birlikte beğenen kişiler arasında "annen" ifadesi de Facebook'un artık gençlere hitap eden bir platformdan öte giderek yaşlandığına atıfta bulunuyor.

Snapchat'in Facebook 1 Nisan şakası filtresi sadece bu gece yarısına kadar kullanılabilecek.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS