Sanal Para Birimlerinde Son Durum

Sanal Para Birimlerinde Son Durum

Geleneksel yatırım araçlarına meydan okuyan kripto para piyasası dalgalı günler yaşıyor. bazı para uzmanlarına göre her gün yeni emtialar üreten sanal para birimleri gelecekte ilk ve tek tercih olacak. Peki bu ortamda bitcoine ve ethereuma yatırım yapmak makul mü? sanal petrol diye adlandırılan ethereum kaç dolar oldu? foreks piyasasında olup bitenlere dair detaylar haberin detaylarında.

Toplamda 1846.12 Milyar dolarlık küresel bir pazara dönüşen kripto para birimleri sadece bir günlük zaman diliminde 356.26 Milyar Dolar işlem hacmine ulaştı.

Ethereum 13:33 itibarıyla 2000.67 Dolar. Güncel işlem hacmine bakıldığında piyasa değeri ise 230.84 Milyar Dolar. Bununla birlikte Ethereum platformu üstünde çalışan aynı adlı para birimi etherum geçtiğimiz 1 hafta içerisinde yüzde 2.51 değer farkını gördü.

Bir Günlük Zaman Diliminde Dai Düşmeye Devam Ediyor

Sanal para birimleri içinde kazandıranlar olduğu kadar bazı sanal para birimleri kaybettiriyor. THORChain, OKB ve PancakeSwap geçen haftadan beri yatırımcılarını en fazla güldüren kripto parabirimleri oldu. diğer taraftan Dai, THETA ve Cardano son bir hafta boyunca en çok kaybettiren dijital para birimleri olarak öne çıktı. Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin dijital para piyasasının en yüksek hacimli emtiaları. Sadece bu üç para birimi kripto para piyasasının yüzde 73.25 tutarındaki kısmına tekabül ediyor.

Bitcoin

güncel verilere bakıldığında 56710.06 Dolar üstünden alınıp satılan sanal para dünyasında en büyük işlem hacmine sahip bitcoin geçtiğimiz yirmidört saat içinde 68.83 Milyar doların üstünde piyasada el değiştirdi.. Ülkemiz piyasasında da yoğun bir yatırımcı kitlesi olan bitcoinin güncel piyasa değeri 1059.16 Milyar dolar.

Ethereum

geleneksek sunucu mimarisinden farklı bir algoritma ile çalışan ethereum ise an itibarıyla 2000.67 dolar seviyesinde. Ethereum son yimidört saat içinde 35.90 Milyar dolar işlem gördü.

Ripple

Son olarak da Ripple 0.95 civarından alınıp satılıyor. Ripple sanal para piyasasının en temkinli yatırım araçlarından biri olarak görülüyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler: