Sanal Para Birimleri Güncel Fiyatları

Sanal Para Birimleri Güncel Fiyatları

Son zamanlarda sıkı yaptırımlara maruz kalan sanal para birimleri her türlü engele rağmen hacmini büyütmeye devam ediyor. bazı uzmanlara göre her gün yeni emtialar üreten sanal para dünyası yakın zamanda patlayacak. Peki en büyük işlem hacmine sahip bitcoin fiyatları yükselir mi? riskli bir emtia olduğu bilinen bitcoin almadan önce güncel bilgilere bakmakta fayda var.

Dijital para birimleri dün itibarıyla gerçekleşen işlem hacmi sonunda 1844.43 Milyar dolarlık bir hacme ulaştı. Bitcoinin bu pastadaki payı ise yüzde 57.45.

Dijital para piyasasının referansı olarak görülen bitcoin 13:46 itibarıyla 56732.81 Dolar. Güncel işlem hacmine bakıldığında piyasa değeri ise 1059.59 Milyar Amerikan Doları. Bununla birlikte ekonomistlerin düşünce şekillerini değiştiren bitcoin geçtiğimiz hafta içinde yüzde 4.04 değer farkı kaydetti.

Tether Bir Haftadır Alarm Zilleri Çalıyor

Arweave geçtiğimiz 24 saat içinde istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Yatırımcılar trendi yakından takip ediyor. Decred ise alarm vermeye başladı. Zira son bir gün içerisinde en fazla alarm veren sanal para Decred oldu. Toplam piyasa hacmi 1844.43 Milyar doları geçen dijital para piyasasının en büyük üç şirketinin bu pastadan aldığı pay toplam yüzde 73.27.

Bitcoin
Bitcoin piyasası en takibi zor piyasaların başında geliyor. blok zinciri teknolojisi ile çalışan bitcoin en son fiyatlara göre 56732.81 dolar, yani güncel döviz kurları üstünden hesaplandığında 462656.05 Türk lirası seviyesinde. Bitcoin geçtiğimiz hafta yüzde 4.04 değer farkı yaşadı.

Ethereum
sanal para piyasasının petrolü olarak lanse edilen ethereum 16291.23 TL seviyesinde işlem görüyor. Anlık değerleri geçmiş dönem rakamlarıyla kıyaslamak önemli. Ethereum fiyatı geçtiğimiz bir hafta içinde yüzde 2.64 değer farkını gördü.

Ripple
ethereumun tahtını sarsan Ripple an itibarıyla 0.95 Dolar yani 7.71 lira civarından işlem görüyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler: