Litecoin Yatırımcıları Tedirgin

Litecoin Yatırımcıları Tedirgin
Litecoin Yatırımcıları Tedirgin

uluslar arası piyasada gece gündüz işlem görmeye devam eden sanal para dünyası her türlü engele rağmen hacmini büyütmeye devam ediyor. Tedavülde binlerce paranın bulunduğu dijital para analistlerine göre dijital paralar foreks sektörünün geleceği. Peki böyle bir yatırım ortamında bitcoine ve ethereuma yatırım yapmak makul mü? Litecoin ile birlikte diğer sanal para birimlerine de bir şans vermek gerekir mi?

20:54 itibari ile dijital para piyasası toplam 243.15 Milyar Dolarlık bir hacme ulaştı. Bu tutarda sadece bitcoinin payı yüzde 58.78.

20:54 itibarıyla 611.19 lira seviyesinden talep gören Litecoin 6.25 Milyar Dolar piyasa değerine sahip oldu. uluslar arası piyasada 101.19 Dolar civarından talep görüyor. Ayrıca Litecoin son 1 gün içinde yüzde 13.08 değer farkı kaydetti.

Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

sanal para dünyası içinde kazandıranlar olduğu kadar bazı dijital para birimleri kaybettiriyor. Factom, WAX ve Decentraland geçen hafta yatırımcılarına en fazla güven tesis eden dijital parabirimleri oldu. öbür taraftan USD Coin, Paxos Standard Token ve TrueUSD geçtiğimiz bir hafta içinde en hızlı düşen sanal para birimleri olarak öne çıktı. sanal para dünyasında etki gücü en yüksek para birimlerinin anlık verilerine bakmakta fayda var.

en son fiyatlara göre 8073.38 dolar üzerinden alınıp satılan foreks profesyonellerinin yanı sıra küçük yatırımcıların da takip ettiği bitcoin geçtiğimiz 24 saat boyunca 28.13 Milyar doların üstünde el değiştirdi.. Ülkemiz piyasasında da yoğun bir yatırımcı kitlesi olan bitcoinin güncel piyasa değeri 142.91 Milyar dolar.

ethereum ise güncel rakamlara bakıldığında 240.32 dolar seviyesinde. Ethereum geçtiğimiz 24 saat içinde 13.47 Milyar dolar işlem gördü..

Son olarak da Ripple 0.44 düzeyinden işlem görüyor. Ripple sanal para piyasasının en temkinli yatırım araçlarından biri olarak görülüyor.

Devlet regülasyonları bir yana bir yandan da korsanların hedefinde olan kripto para dünyası geleneksel finans piyasalarından çok daha heyecanlı bir arena. Kurlardaki trendi takip etmek zor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler: