Herhangi Bir Aracı Kuruma İhtiyaç Duymadan Çalışan Bitcoin Piyasasında Gerginlik Tırmanıyor

Herhangi Bir Aracı Kuruma İhtiyaç Duymadan Çalışan Bitcoin Piyasasında Gerginlik Tırmanıyor
Herhangi Bir Aracı Kuruma İhtiyaç Duymadan Çalışan Bitcoin Piyasasında Gerginlik Tırmanıyor

finans sektöründe yatırım ve ödeme sistemlerinin kurallarını değiştiren kripto para piyasası dalgalı günler yaşıyor. Tedavülde binlerce paranın bulunduğu kripto para analistlerine göre sanal para dünyası zor günler geçirse de ileride kazandıracak. Peki geleneksel para teorisini yıkan bitcoin fiyatları yükselir mi? bitcoin kaç lira oldu? Güncel bilgiler burada.

kripto paralar son bir gün içerisinde gerçekleşen işlem hacmi sonunda 115.99 Milyar dolarlık bir hacme ulaştı. Bitcoinin bu pastadaki payı ise yüzde 55.08.

riskli bir emtia olduğu bilinen bitcoin en çok işlem hacmine sahip sanal paralardan biri. geçtiğimiz 24 saat içinde 5.75 Milyar Amerikan Doları işlem hacmine ulaşan herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymadan çalışan bitcoin an itibarıyla 3645.47 Dolar, yani 19229.85 Türk lirası. Ayrıca riskli bir emtia olduğu bilinen bitcoin son yimidört saat içinde yüzde 0.49 değer farkı kaydetti.

Trueusd Dün İtibarıyla Yatırımcısını Üzdü

sanal paralar içinde kazandıranlar olduğu kadar bazı dijital para birimleri kaybettiriyor. Monero, Dash ve Ethereum geçen hafta yatırımcılarına en fazla güven tesis eden sanal parabirimleri oldu. diğer taraftan Revain, XRP ve STASIS EURS geçen haftadan beri en fazla değer kaybı yaşayan dijital para birimleri olarak öne çıktı. Bitcoin, XRP, Ethereum, Litecoin ve EOS piyasanın en büyük payını elinde bulunduruyor. sanal para piyasasının yüzde 76.49 tutarındaki kısmı bu beş emtianın elinde.

Bitcoin

Bitcoin Kaç Dolar?
Bitcoin Kaç Dolar?

riskli bir emtia olduğu bilinen bitcoin zirveyi hiç bırakmıyor. güncellenen en son fiyatlara göre resmi bir para birimi olmayan bitcoin 3645.47 dolar, yani güncel döviz kurları üstünden hesaplandığında 19229.85 lira seviyesinde. Bitcoin geçtiğimiz 1 hafta içerisinde yüzde 4.92 değer farkı yaşadı.

Ethereum

Ethereum Kaç Dolar?
Ethereum Kaç Dolar?

Ethereum 620.31 lira civarından alınıp satılıyor. Anlık değerleri geçmiş dönem rakamlarıyla kıyaslamak önemli. Ethereum fiyatı son bir hafta boyunca yüzde 8.84 değer farkını gördü.

Ripple

<b>Ripple Kaç Dolar?</b> Ripple 0.30 Dolar
Ripple Kaç Dolar? Ripple 0.30 Dolar

finans kurumlarını arkasına alan Ripple an itibarıyla 0.30 Amerikan Doları yani 1.60 TL seviyesinden işlem görüyor.

sanal para dünyası Avrupa ve Asya'da farklı regülasyonlara tabi. Fiyatların eğilimini tahmin etmek için tüm parametreleri takip etmek gerekiyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler: