Geleneksel Ekonomi Teorilerinde Çığır Açan Bitcoin Piyasasından Haberler Var

Geleneksel Ekonomi Teorilerinde Çığır Açan Bitcoin Piyasasından Haberler Var
Geleneksel Ekonomi Teorilerinde Çığır Açan Bitcoin Piyasasından Haberler Var

uluslar arası arenada hızla yoluna devam eden kripto para dünyası hareketli saatler yaşıyor. bazı kripto para uzmanlarına göre kripto para dünyası patlamak üzere olan bir balon. Peki bu yatırım ortamında bitcoine ve ethereuma yatırım yapmak makul mü? bitcoin kaç lira oldu? En son bilgiler burada.

kripto paralar son bir gün içerisinde gerçekleşen işlem hacmi sonunda 130.20 Milyar dolarlık bir hacme ulaştı.

kod adı BTC olan Bitcoin an itibarıyla 3929.88 Dolar düzeyinden alınıp satılıyor. Ayrıca sanılanın aksine tüm işlemleri halka açık gösteren bitcoin son bir saat içinde yüzde 0.24 değer farkı yaşadı.

Son Bir Hafta Boyunca En Fazla Kaybettiren Dijital Para Icon Oldu

dijital para piyasasının geçtiğimiz 1 hafta içerisinde şampiyonları Electroneum, Ardor ve Aeternity oldu. dijital para yatırımcılarının hepsinin yüzünün güldüğünü söylemek zor. ICON, USD Coin ve REPO en hızlı düşme trendine giren kripto para birimleri oldu. dijital para piyasasının en büyük işlem hacmine sahip para birimlerindeki son durum ise şu şekilde.

Bitcoin: merkezi bir otoriteye bağlı olmadan çalışan bitcoin yatırımcısını üzmeye devam ediyor ancak en yakın rakibinden açık ara önde. canlı verilere bakıldığında yüksek riskli mülk olarak kabul edilen Bitcoin 3929.88 dolar, yani güncel döviz kurları üstünden hesaplandığında 21614.33 lira seviyesinde. Bitcoin geçtiğimiz bir hafta içinde yüzde 0.12 değer farkı yaşadı.

Ethereum: Blok zinciri teknolojisinin en başarılı uygumalarından biri olan ethereum 740.31 lira üstünden işlem görüyor. Anlık değerleri geçmiş dönem rakamlarıyla kıyaslamak önemli. Ethereum fiyatı geçtiğimiz hafta içinde yüzde 2.24 değer farkını gördü.

Ripple: kripto para piyasasındaki bazı kuralları değiştirebilen ripple an itibarıyla 0.31 Dolar yani 1.72 Türk lirası seviyesinden işlem görüyor.

Devlet regülasyonları bir yana bir yandan da korsanların hedefinde olan dijital para piyasası Avrupa ve Asya'da farklı regülasyonlara tabi. Fiyatların eğilimini tahmin etmek için tüm parametreleri takip etmek gerekiyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler: