Dijital Para Birimlerinde Son Durum

Dijital Para Birimlerinde Son Durum
Dijital Para Birimlerinde Son Durum

Son gelişmelerle birlikte para sektörünün en heyecanlı konularından biri olan kripto para birimleri altın ve döviz piyasasına göre daha hareketli. Aşırı belirsiz olması sebebiyle uzmanları ikiye bölen kripto para birimleri zor günler geçirse de ileride kazandıracak. Peki hızlı yükselen kripto para birimlerinden biri olan ethereum yükselir mi? piyasanın en hızlı paralarından olan ethereum ve diğer sanal para birimlerinin son fiyatları haberin detayında.

sanal para birimleri son 1 gün içinde gerçekleşen işlem hacmi sonunda 257.94 Milyar dolarlık bir hacme ulaştı. Bitcoinin bu pastadaki payı ise yüzde 58.14.

Bitcoinin en yakın takipçisi olan ethereum 18:49 itibarıyla 258.21 Dolar. Güncel işlem hacmine bakıldığında piyasa değeri ise 27.50 Milyar Amerikan Doları. Bununla birlikte Ethereum platformu üstünde çalışan aynı adlı para birimi etherum geçen haftadan beri yüzde 3.04 değer farkı yaşadı.

Dai Dünden Şu Ana Kadar Yatırımcısını Üzdü

sanal para piyasasının son bir hafta içinde şampiyonları Golem, Santiment Network Token ve VestChain oldu. sanal para yatırımcılarının hepsinin yüzünün güldüğünü söylemek zor. Dent, Nano ve Dai yatırıcımcılarını hayal kırıklığına uğratan dijital para birimleri oldu. sanal para piyasasının en büyük işlem hacmine sahip para birimlerindeki son durum ise şu şekilde.

Bitcoin: gelecekte geçerli para birimi olacağı düşünülen bitcoin piyasası en sıcak piyasaların başında geliyor. güncel verilere bakıldığında resmi bir para birimi olmayan bitcoin 8444.77 dolar, yani güncel döviz kurları üstünden hesaplandığında 49866.36 lira seviyesinde. Bitcoin son bir hafta içinde yüzde 5.45 değer farkı yaşadı.

Ethereum: akıllı sözleşme algoritması kullanan ethereum 1524.71 TL seviyesinden işlem görüyor. Anlık değerleri geçmiş dönem rakamlarıyla kıyaslamak önemli. Ethereum fiyatı geçtiğimiz bir hafta içinde yüzde 3.04 değer farkını gördü.

Ripple: Ripple, kısa adıyla XRP an itibarıyla 0.40 Dolar yani 2.36 lira seviyesinden işlem görüyor.

Her gün yeni emtiaların giriş yaptığı dijital para piyasası Avrupa ve Asya'da farklı regülasyonlara tabi. Fiyatların eğilimini tahmin etmek için tüm parametreleri takip etmek gerekiyor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler: