Apple Card Kripto Para Alımında ve Jailbreak iPhone’larda Kullanılamayacak

Apple Card Ağustos sonunda piyasaya çıkıyor.
Apple Card Kripto Para Alımında ve Jailbreak iPhone’larda Kullanılamayacak

Apple bir kredi kartı çıkaracağını uzun zamandır söylüyordu ancak Apple Card olarak isimlendirilen kartla ilgili detaylı bilgiler henüz gelmemişti. Bugün şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Apple Card bazı ürünlerin alımında kullanılamayacak. Bunlardan biri de Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar.

Resmi adı Apple Card olarak duyurulan kredi kartı ile ilgili detaylar belirginleşmeye başladı. Kartın kullanım koşulları bugün itibarıyla kreditör Goldman Sachs’ın internet sitesinde yayınlandı. Açıklamaya göre Apple Card Bitcoin ve benzeri kripto paralarla birlikte kumarhane çipi ve piyango bileti alımında kullanılamayacak.


Apple Bir İlk Değil: Kripto Para Şirketleri Tokat Manyağı Oldu


Apple Card aynı zamanda jailbreak yapılmış iPhone’larda çalışmayacak. Böyle bir iPhone’dan Apple Card kullanılmak istendiğin App Store’dan indirilen Wallet uygulaması üzerinden işinin kendini tanıtması istenecek. Cihazın jailbreak olduğu tespit edilirse hesabınıza erişim engellenebilecek.

Apple CEO’su Tim Cook’un açıklamalarına göre Apple Card’ın bu ayın sonunda piyasaya çıkması bekleniyor. iPhone üreticisi şirket sadece donanım sektöründe değil yazılım servislerinde de yeni gelir kapıları aralamaya çalışıyor. Bununla birlikte kredi kartı gibi regülasyonların çok sıkı olduğu ve Apple’ın çok kontrol sahibi olduğu bir sektörde başarılı olup olmayacağı merak konusu.

Bazı uzmanlar Apple Card’ın iPhone sahiplerinin hava atacakları bir anahtarlıktan öteye gitmeyecek. Öte yandan Apple’ın kendi kredi kartına sahip olanlara sunması muhtemel avantajlarla geleneksel kredi kartlarına iyi bir rakip olması da muhtemel.


Apple'dan En Sıcak Haber Başlıkları

 

iPhone Neden Pahalı?

iPhone'a Virüs Bulaşır mı? Virüs Girdiği Nasıl Anlaşılır?

iPhone Kullanıcıları Dikkat! Telefonunuz Dinlenebilir