Açık Kaynak Para Birimi Bitcoin Güncel Fiyatı Ne Oldu?

Açık Kaynak Para Birimi Bitcoin Güncel Fiyatı Ne Oldu?
Açık Kaynak Para Birimi Bitcoin Güncel Fiyatı Ne Oldu?

foreks piyasasının yeni yıldızı dijital para birimleri dalgalı günler yaşıyor. Aşırı belirsiz olması sebebiyle uzmanları ikiye bölen kripto para piyasası tehlike çanları çalıyor. Yatırımcılar ise bu yatırım ortamında dijital para piyasasının referansı olarak görülen bitcoin alıp almamaları gerektiği konusunda kararsız. geleneksel para teorisini yıkan bitcoin ve diğer sanal para birimlerindeki son durum haberin detaylarında.

dijital para piyasası son bir gün içinde gerçekleşen işlem hacmi sonunda 169.07 Milyar dolarlık bir hacme ulaştı.

Bitcoin an itibarıyla 5173.77 Amerikan Doları seviyesinden talep görüyor. Güncel döviz kuru üzerinden hesaplandığında 30188.93 lira. Ayrıca resmi bir para birimi olmayan bitcoin son 24 saat boyunca yüzde 1.43 değer farkını gördü.

Nuls Dünden Beri Kazandırmaya Devam Ediyor

sanal para piyasasında her şey çok hızlı değişiyor. Son üç ayın verilerine bakıldığında Bitcoin yatırımcılarının yüzünü en fazla güldüren dijital para birimi oldu. buna karşılık son 3 ay içinde yatırıcımcılarını hayal kırıklığına uğratan para birimi de Bitcoin SV oldu. Yatırım kararı almadan önce 169.14 Milyar dolarlık kripto para piyasasının zirvesinde yer alan dijital para birimlerinin 18:30 itibarıyla güncel rakamlarına bakmak da önemli.

Bitcoin: gelecekte geçerli para birimi olacağı düşünülen bitcoin bir yıldır kaybettiriyor ancak hala zirvede. piyasadan alınan son verilere göre XBT olarak da kısaltılan bitcoin 5173.77 dolar, yani güncel döviz kurları üstünden hesaplandığında 30188.93 Türk lirası seviyesinde. Bitcoin geçtiğimiz hafta boyunca yüzde 0.87 değer farkı yaşadı.

Ethereum: kripto yakıt olarak özetlenebilecek ether 971.94 TL seviyesinden işlem görüyor. Anlık değerleri geçmiş dönem rakamlarıyla kıyaslamak önemli. Ethereum fiyatı geçtiğimiz hafta içinde yüzde 6.62 değer farkını gördü.

Ripple: 2012 yılından beri tedavülde olan Ripple an itibarıyla 0.33 Amerikan Doları yani 1.91 TL seviyesinden işlem görüyor.

dijital para birimleri Avrupa ve Asya'da farklı regülasyonlara tabi. Kurlardaki trendi takip etmek zor.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler: