Sanal Para Piyasası Düşüşe Geçti!

Sanal Para Piyasası Düşüşe Geçti!

Kripto para birimleri uluslararası yaptırımlara maruz kaldıkça toplu olarak tepki gösteriyor. Üç büyük kripto para birimi insan kaynaklarını artırmak için yoğun bir işe alım süreci başlatacağını açıklarken, öte yandan da finansal marketleri düzenleyen Avustralyalı otorite FMA'nın (Facility Management Association) Bitcoin ve diğer para birimlerine karşı bankaları uyarması soğuk rüzgarlar estirdi.

Bununla birlikte Güney Kore'de devlet memurlarının "kripto para birimlerine yatırım yapmalarının yasaklanması" haberlerinin de etkili olduğu değerlendirilen süreç sonrası Bitcoin, Ethereum ve Ripple'ın da aralarında bulunduğu market hacmi en fazla olan sanal para birimlerinin fiyatlarında düşüş görüldü.

Geçtiğimiz 24 saat içinde Bitcoin, %3,14 gerileyecek 10.628,46 Dolar'dan işlem görmeye başladı. Son dalgalanmayla birlikte Bitcoin'in piyasa değeri 180,137 Milyar Dolara geriledi.

Ethereum da geçtiğimiz bir gün içinde 786,19 Dolar'a gerilerken, piyasa değeri 77,078 Milyar Dolar'a düştü.

Sanal para birimlerini takip eden yatırımcıların en gözde para birimlerinden biri olan Ripple'de bu düşüşlerden nasibini alarak 0,91 Dolar'a geriledi. Son bir hafta içinde %1,37 değer kaybeden Ripple'ın piyasa değeri şu anda 35,493 Milyar Dolar oldu.

Kripto para kurlarındaki bu düşüşler kripto para hacminin %3,5 küçülmesine sebep oldu.  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS