Pennywise Bu Kez James McAvoy İle Savaşacak

Pennywise Bu Kez James McAvoy İle Savaşacak

New Line'ın geçen Eylül'de vizyona giren filmi O (It) dünya çapında tam 700 milyon 381 bin dolar gişe hasılatı yaptı. 35 milyon dolar yapım bütçesine rağmen bu denli büyük bir hasılat yapması üzerine yapımcılar harekete geçti. Yönetmen Andy Muschietti O'nun devam filmi için kolları sıvadı.

Stephen King'in 1986 tarihl romanından uyarlanan filmin iki parça halinde çekileceğinin açıklanmasından itibaren karakterlerin yetişkin hallerini kimin oynayacağı merak konusuydu. Yönetmen Andy Muschietti başroller için kararını verdi. Ünlü oyuncularla görüşmeler devam ediyor.

James McAvoy Yetişkin Bill Denbrough Olacak

Geçtiğimiz sene vizyona giren ilk filmde hızlı konuşan, şakacı çocuk Richie Tozier'in yetişkin versiyonu için Bill Hader'la görüşmeler başladı.

Bill Haden ve James McAvoy

Bill Haden ve James McAvoy

Filmin esas karakteri Bill Denbrough rolü içinse Hollywood'un A sınıfı aktörlerinden James McAvoy düşünülüyor. X-Men filmlerindeki Profesör X rolüyle tanınan McAvoy ile görüşmeler henüz tamamlanmadı.

Filmde kilit rollerden biri olan Beverly Marsh'ın yetişkin versiyonunu oynayacak isim ise Yıldızlararası (Interstellar) filminde de rol alan Jessica Chastain.

Yönetmen Muschietti ilk filmin oyuncu kadrosu için çalışırlarken devam filmindeki isimler de göz önünde bulundurularak seçmeler yapıldığını söyledi.

Bill Skarsgård Yeniden Pennywise Rolünde

Stephen King kitaplarından gişe rakamlarına bakıldığında en başarılı film olarak tarihe geçen O'nun ikinci bölümünde Kaybedenler Kulübü'nün üyeleri 27 yıl sonra çocukken yendikleri şeytani varlıkla mücadele etmek üzere Derry'ye geri dönüyor. İlk filmin kaldığı yerden karşılaştıkları şeytanı yenmelerine rağmen travma geçiren çocukların hikayelerine de yer verileceğinden çocuk aktörler de ikinci filmde yer alacak.

Bununla birlikte ilk filmde şeytani palyaço Pennywise'ı canlandıran aktör Bill Skarsgård da aynı rol için ikinci kez kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor.

O: Bölüm 2 olarak adlandırılan ikinci film 6 Eylül 2019'da ülkemizde vizyona girecek. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS