2021'e Kadar Tüm Bugatti Chiron'lar Satıldı!

2021'e Kadar Tüm Bugatti Chiron'lar Satıldı!

Bugatti CEO Stephan Winkelmann New York Otomobil Fuarı'nda konuştu. Bugatti'nin en son modeli olan Chiron'un müşteri portföyü hakkında önemli bilgiler veren Winkelmann, 2021'e kadar ellerinde tüm araçların satıldığını söyledi.

Bugatti sınırlı sayıda üretim yapan bir marka. Volkswagen Group altında faaliyetlerini sürdüren ünlü Alman markasının yüz yıllık bir geçmişi bulunuyor. Özellikle yüksek performanslı spor otomobiller üzerine yoğunlaşan Bugatti, Alman otomotiv sektörünün elit kesimini temsil ediyor.

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

Bugatti'nin en son gözdesi Chiron'un fiyatı 3 Milyon dolardan başlıyor. 2016 yılında görücüye çıkan modelin üretim sayısı da oldukça sınırlı. Önümüzdeki on yıl içinde en fazla 500 tane üretilmesi hedeflenen Chiron'un iki yıl içindeki 300 müşterisi hazır.

Chiron'un Müşteri Kitlesi Bilinçli

Fiyatıyla spor otomobil sektöründe de adından söz ettirmeyi başaran Chiron hakkında Stephan Winkelmann New York Otomobil Fuarı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özellikle kimler bir arabaya 3 milyon dolar harcar sorusuna detaylı cevaplar verdi. Müşterilerinin genellikle kendi kendine zengin olmayı başaran erkeklerden oluştuğunu söyleyen Winkelmann şöyle konuştu:

"Coğrafi olarak baktığımızda müşterilerimiz genellikle Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğru ve Japonya'dan. Koleksiyonlarında yaklaşık 30 civarında arabaları olan insanlar. Ayrıca gemiler, evleri ve özel uçakları var. Bu insanlar hayatın tadını çıkaran ve satın aldıkları şeyler hakkında oldukça bilinçli kişiler."

Maksimum Hız Bugatti'nin En Büyük Önceliği Değil

Bugatti'nin yüksek hız ve performansından ötürü spor otomobil sektöründe ünlü olduğunu söyleyenler var ancak Bugatti maksimum hız konusunu öncelikli konular arasında görmüyor. Winkelmann'a göre şirketin öyle bir acelesi yok. Şimdilik kendimizi saatte 420 kilometre hızla sınırlıyoruz diyen Winkelmann, arabanın daha fazlasını yapıp yapmayacağını bilmiyoruz şeklinde konuştu.

Bugatti Chiron Ön Panel

Bugatti Chiron Ön Panel

Stephan Winkelmann Kimdir?

Stephan Winkelmann Audi Sport'un başına geçmeden önce Lamborghini'nin CEO'su olarak görev yaptı. Geçtiğimiz ocak ayında da Bugatti'nin CEO'su olarak atanan iş adamı yüm dünyada ultra lüks otomobilller hakkında tecrübeli olan birkaç isimden biri. Lamborghini ve Audi Sport'ta edindiği deneyimlere binaen bu işi hiç de kolay olmadığının altını çizen ünlü iş adamı "lüks çok zor bir iş çünkü yatırımlarınız çok yüksek ve üretim hacminiz düşük" olduğunu belirtti.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS