2018'de En Çok Satan Otomobil Markası Renault Oldu

2018'in En Çok Satan Otomobil Markası Renault.
2018'de En Çok Satan Otomobil Markası Renault Oldu

Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin düzenlediği 2018 Satış ve İletişim Ödülleri’nin verildiği törende 2018'in pazar lideri açıklandı. Renault 2018 yılında en çok satılan binek otomobil oldu.

Türkiye'nin en çok satılan otomobil markası rekorunun sahibi bir kez daha Renault oldu. Hafif ve binek ticari araçların yer aldığı listeye göre Renault bir yıl içinde 85.839 adet araç sattı. Bu rakam tüm sektörün yüzde 13,8'ine tekabül ediyor.

Türkiye'nin en çok satılan otomobillerinin satış rakamlarını etkileyen bir çok parametre mevcut. Yaygın servis ağı, güvenilirlik, yedek parça temini gibi önemli faktörlerin de etkilediği sektörde uygun fiyat tüketicinin en çok baktığı kriterlerin başında geliyor. bu kriterleri göz önünde bulundurarak araba alan tüketiciler 2018 yılında 29,381 adet Renault Megane Sedan ve 22,638 adet Renault Clio HB satın aldı.

Törende konuşan Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş 2019 yılı içinde beklentilerini şu şekilde özetledi:

"2019 yılı otomotiv pazarının 400-450 bin bandında gerçekleşeceğini öngörüyoruz. Türkiye'nizin can damarı sektörlerinden biri olan otomotivin ihracattaki liderliğini 2019’da da sürdüreceğine inanıyoruz. Bu yıl Renault Mais olarak ana gündemimiz, pazara sunacağımız yeni modellerimiz ve büyük bir dijital dönüşüm içinde olan otomotiv sektöründe liderliğimize yaraşır dönüşüm stratejilerine odaklandığımız, paydaşlarımıza katma değer sağlayacak tüm noktalarda daha iyiye ulaşacağımız bir yıl olacak." 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS