Kripto Paralara Düzenleme Geliyor!

Kripto Paralara Düzenleme Geliyor!

Kripto paralar hakkında her ülkede nasıl bir tavır alınacağına dair tartışmalar bu paraların piyasa hacmi, nakit akışı, anonimitesi ve garantör kuruluş olup olmadığı hususlarında dönüyor, ancak bütün ülkelerin hemfikir olduğu konu bu emtianın geleceğin para birimi olacağı. Dolayısıyla Bitcoin ve Ethereum'u gözardı etmek artık söz konusu değil.

Amerikan senatosunda gerçekleştirilen sanal para oturumu tam da bu anlamda önem taşıyor. Oturumun ardından sanal para piyasasındaki olumlu hava toplam işlem hacminin 89 Milyar Dolar büyümesini sağlamıştı. Bu hamlenin ardından bir güzel haber de İngiltere'den geldi. İngiltere Hazine Komitesi, kripto paraların bankalar ve tüketiciler üzerindeki etkisini inceleyerek bu emtianın nasıl regüle edilmesi gerektiği sorusuna cevap arayacak. Bu hamle kripto para yatırımcıları için olumlu bir haber olarak yorumlanırken hükümetin 11 üyeden oluşan aynı komite aracılığı ile şeffaflık ve izlenebilirlik konusunda anonimite sağlayan Bitcoin ve benzerlerinin nasıl denetlenebileceğine de cevap araması sanal para piyasasına bir darbe olarak da görülüyor.

Komite Başkanı Nicky Morgan yaptığı açıklamada:

“İnsanlar Bitcoin gibi kripto paraların giderek daha fazla farkında oluyor ama şu anda İngiltere'de regüle edilmediklerinin farkında değiller.”

dedi.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS