Kanada Sanal Para İşlemlerini Blok Etti

Kanada Sanal Para İşlemlerini Blok Etti

Online reklam platformları tarafından yasaklandıkça piyasa hacimlerinde büyük bir düşüş yaşayan sanal paralara bir kötü haber de Kanada'dan geldi. Montreal Bankası'nın kredi kartı veya banka kartı kullanılarak yapılan sanal para işlemlerini blokladığı ortaya çıktı.

Sanal paralara getirilen bu yaptırım bir kullanıcının durumu farketmesi ile ortaya çıktı. Sanal para almak isteyen müşteri işleminin başarısız olması sebebiyle bankaya başvurdu. Olayın neden kaynaklandığı ile ilgili kendisine bir yazı verilmesini talep eden müşteriye verilen yazıda Montreal Bankası'ın kredi veya banka kartıyla kripto kur ticaretinin yapılmasının yasaklandığı yer alıyor. Müşteri kendisine verilen belgenin fotoğrafını sosyal medya platformu Reddit'te paylaştı.

Reddit Kullanıcısının Montreal Bankası'ndan Aldığı Mektubun Orijinali

Reddit Kullanıcısının Montreal Bankası'ndan Aldığı Mektubun Orijinali

Sanal Para İşlemleri Farklı Bir Platformda Yürütülecek

Montreal Bankası kripto kurlara kapılarını tamamen kapatmış değil. Kendi ödeme araçları haricinde TMX Group tarafından yürütülecek olan farklı bir komisyonculuk platformu üzerinden kripto kurlara servis sunulmaya devam edileceği açıklandı.

Yeni platformun başlangıçta sadece Bitcoin ve Ethereum transferlerine hizmet vereceği, talep gelmesi üzerine diğer kripto kurların da portföye dahil edileceği belirtildi. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS