Kalorifer Yakıtı Fiyatları
1 Lt Kalorifer Yakıtı   =   4.46   TL
Kalorifer Yakıtı Türk Lirası
Kalorifer Yakıtı Fiyatı Değişim Grafiği
Grafiğin Üzerinde İstediğiniz Alanı Seçerek Zoom Yapabilirsiniz
Yakıt Türü Fiyat Fark
Kalorifer Yakıtı - Kalorifer Yakıtı 06:02 4.46 4.46

Kalorifer Yakıtı

Kalorifer yakıtı düşük ısılarda dahi akışkanlığını koruyabilen ve kömüre nazaran daha az çevre kirliliğine sahip olan bir akıt türüdür. Özellikle apartmanlarda, iş yerlerinde, fırınlarda ve gemi yakıtı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Doğalgaza erişimin mümkün olmadığı yerlerde de ilk akternatif olarak tercih edilen kalorifer yakıtı soğuk havalarda donmaması ve ekonomik olmasıyla bilinir.

Kalorifer yakıtı fuel-oil olarak da bilinir ve para piyasasında işlem gören emtialardan biridir. Özellikle kış aylarında yüksek talep görmesi sebebiyle fiyatı yükselir.

Kalorifer Yakıtı Fiyatı
Kalorifer Yakıtı Fiyatı

Kalorifer yakıtı alırken akışkanlığını artırmak ve donmamasını sağlamak üzere içine eklenen katkılardan ötürü kalitesinin düşmediğinden emin olmak üzere güvenilir firmaları tercih etmekte fayda var. Aksi halde filtreleriniz hemen tıkanıp, yakıt tanklarınız zarar görebilmektedir.

Kalorifer Yakıtı Fiyatı

Kalorifer yakıtı bir petrol ürünü olması sebebiyle ham petrol fiyatlarından doğrudan etkilenir. Bununla birlikte mevsim değişimlerine bağlı olarak talebin artması ve azalması da kalorifer yakıtının fiyatını etkileyen faktörler arasında yer alır.

Kalorifer yakıtı 1999 yılında 0,29 dolar ile en düşük seviyesini görmüşken, 2008 yılında 4,16 dolara kadar yükselmiştir. Sitemizde kalorifer yakıtı ile birlikte diğer petrol ürünlerinin fiyatlarını anlık olarak takip edebilirsiniz. Akaryakıt Pompa Fiyatları sayfasında Kalorifer Yakıtı'nın özet ve anlık bilgilerini görebileceğiniz gibi aynı sayfada Kalorifer Yakıtı linkine tıklayarak açılan sayfadan fiyat trendini analiz edebilirsiniz.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS