Örümcek-Adam: Evden Uzakta 580 Milyon Dolar İle Gişede Rekor Kırdı

Örümcek-Adam: Evden Uzakta 580 Milyon Dolar İle Gişede Rekor Kırdı

Uzun zamandır bir devam filminin beklentileri karşıladığına şahit olmamıştık, ancak geçen hafta vizyona giren Örümcek-Adam: Evden Uzakta (Spider-Man: Far From Home) yapımcıların beklentilerini fazlasıyla karşıladı. Geçen Salı vizyona giren film altı gün içinde 185 milyon dolar kazanmayı başardı.

Tom Holland'ın ikinci solo Örümcek Adam filmi olarak Örümcek-Adam: Evden Uzakta Salı günü açılış yapan filmler içinde zirveye oturdu. Sadece altı gün içinde Amerika'da 185 milyon dolar kazanan film, devamı niteliğinde olduğu Örümcek-Adam: Eve Dönüş'e 30 milyon dolar fark attı. Tom Holland'ın başrolünde olduğu film dünya çapında ise 580 milyon dolar hasılat yaptı. Altı günlük performansına bakıldığında film gelmiş geçmiş en iyi 22. film olmayı başardı.

Örümcek-Adam: Evden Uzakta'nın başarılı bir performans sergilemesi Marvel Stüdyoları için önemli. Avengers: Endgame ile yeni bir evreye giren stüdyo, yeni hikayelerinin de sonsuzluk efsanesi kadar ilgi çekici olup olmadığını görmek istiyordu. Tom Holland'ın sempatik Örümcek Adam'ı sadece seyircinin değil, eleştirmenlerin de gönlünü almayı başardı. Film derecelendirme sitesi CinemaScore filmi A kategorisine taşırken, IMDb kullanıcıları 8.1 puan ile bir aksiyon-fantezi filmi için oldukça yüksek bir seviye ile ödüllendirdi.


ÖRÜMCEK-ADAM: EVDEN UZAKTA SICAK GÜNDEM

 

 

Örümcek-Adam: Evden Uzakta sürpriz bozan vermeyen eleştirisini okumak için Örümcek-Adam: Evden Uzakta Film Eleştirisi'ne tıklayın.

Henüz filmi izlemediyseniz ihtiyacınız olacak çok önemli bir bilgi için de Örümcek Adam: Evden Uzakta Jenerikten Sonra Sahne Var mı? başlıklı haberi okuyabilirsiniz.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS