Google Fitness Ürünleri Yapan Fitbit’i 2.1 Milyar Dolara Satın Aldı

Fitbit artık bir Google markası oldu.
Google Fitness Ürünleri Yapan Fitbit’i 2.1 Milyar Dolara Satın Aldı

Fitbit giyilebilir fitness takip ürünleri yapan bir firma. Sade ve kullanışlı ürünleri ile sektörde sağlam bir yer edinen Fitbit artık Google şemsiyesi altında faaliyetlerini sürdürecek. Google tarafından yapılan açıklamada yetkililer Wear OS platformuna yatırım yapmak için iyi bir fırsat yakaladıklarını belirtti. Google’ın Made by Google imzalı ürün yelpazesi de böylece genişlemiş oldu.

Fitbit bundan sonra direkt Google altında faaliyetlerini sürdürecek. Fitbit tarafından yapılan basın açıklamasında şu sözler dikkat çekti:

“Fitbit sağlık verileri Google reklamları için kullanılmayacak.”

Google uzun zamandır giyilebilir aksesuar marketine giriş yapmaya çalışıyordu ancak çabaları beklenen sonuca ulaşmadı. Fitbit’in de donanımlarının oldukça geniş bir müşteri yelpazesine sahip olduğu ve Android işletim sistemini arkasına aldığında çok daha büyük bir müşteri portföyü potansiyeli yakalayabileceği göz önüne alındığında Google ve Fitbit birlikteliği her iki taraf için de kazan kazan durumuna dönüştü. Apple’ın Apple Watch ve iPhone entegrasyonu sayesinde gücünü iyice artırmasına karşın Google da kendi telefonları ile Fitbit ürünlerini entegre edecek.

Google’ın özellikle yazılım geliştirme konusunda oldukça büyük ve başarılı bir ekibi var. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google ürün yelpazesini başarısını ispatlamış markalarla genişletmeye devam ediyor.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS