Google Corona Virüsü Sebebiyle İş Görüşmelerini Hangouts Üzerinden Yapacak

Corona virüs sebebiyle şirketler çalışanlarını korumak ve virüsün yayılmasını önlemek için önlemlerini artırdı. Google da bu şirketlerden biri oldu. Şirket bundan sonraki iş görüşmelerini Google Hangouts üzerinden yapacağını açıkladı.

Corona virüsü (COVID-19) can almaya devam ediyor. Dünya genelinde 94 bin kayıtlı vaka mevcut ve 3 bin 200 kişi corona virüsü sebebiyle hayatını kaybetti. Birçok firma büyük etkinlikleri iptal etti, bazıları yurt dışı seyahatlerine kısıtlama getirirken evden çalışma uygulamalarını hayata geçirenler de var.

Google ve Facebook virüsün yayılmasını önlemek için iş görüşmelerini bundan sonra uzaktan yapacaklarını açıkladı. Facebook birçok mülakatı iptal ederken, Amazon bunları süresiz olarak askıya aldı.

Google ise iş görüşmelerini Hangouts üzerinden yapacağını açıkladı. Hangouts, Google tarafından aslında Google+'ın bir modülü olarak geliştirildi. 2013 yılında da müstakil bir ürün olarak kullanıma açıldı. Google, Google+ Messenger ve Google Talk gibi ürünlerini Hangouts'a entegre etmek için çalışmalara başladı.

Google'ın dünya çapında 100 binin üzerinde çalışanı bulunuyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS