The Grinch Eleştirmenlerden Kırık Not Aldı Ama Gişeyi Salladı

Gişe bombası The Grinch eleştirmenlerden ve seyirciden düşük not aldı.
The Grinch Eleştirmenlerden Kırık Not Aldı Ama Gişeyi Salladı

The Grinch bu senenin en çok beklenen animasyon filmlerinden biri. İngiliz aktör Benedict Cumberbatch'in seslendirdiği huysuz ve mutsuz The Grinch'in hikayesi bazı eleştirmenlere göre orijinal hikayenin hafif bir versiyonu. Bazılarına göre orijinal materyale katkılar yapan film çok yüksek notlar alamasa da gişede yapımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı.

Bu hafta vizyona giren The Grinch ilk hafta sonunda 66 milyon dolarlık gişe hasılatı yapmayı başardı. Bu rakam Kasım ayı içinde bir animasyon filmi için en büyük üçüncü açılışa tekabül ediyor. Daha önce İnanılmaz Aile (The Incredibles) ilk hafta sonunda 70,4 milyon dolar kazanarak zirveyi ele geçirmişti. Onu ilk hafta sonunda 67,39 milyon dolar ile Karlar Ülkesi (Frozen) takip ediyor. Kış temalı filmler özellikle yılbaşı tatilinde büyük gişe hasılatına ulaşabiliyor. Dolayısıyla The Grinch'in gişe başarısının devam edeceğini tahmin etmek zor değil.

The Grinch, RottenTomatoes İnternet sitesinde eleştirmenlerden sadece yüzde 55 geçer not alabilirken, bu gişe hasılatına bakıldığında seyirciden aldığı yüzde 71 not ortalaması da epey düşük kalıyor.

Filmin yönetmen koltuğunda Yarrow Cheney, Scott Mosier yer alırken baş seslendirme rollerinde ise Benedict Cumberbatch, Cameron Seely, Rashida Jones gibi oyuncular bulunuyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS