Google Pay ve PayPal'den Büyük İşbirliği

Google Pay ve PayPal güçlerini birleştiriyor.
Google Pay ve PayPal'den Büyük İşbirliği

PayPal ülkemizde zor günler yaşadı ancak kredi kartsız ödeme sistemlerinin öncüsü olan firma farklı platformlarla entegre olarak büyümeye devam ediyor. PayPal'in en son hamlesi Google Pay ile gittiği iş birliği oldu. Kullanıcıların kişisel ve hassas bilgilerini ifşa etmeden veya Google Pay'in gerektirdiği ekstra giriş ve sayfadan çıkış yapmadan ödeme yapmalarına imkan veren iş entegrasyon bu yılın sonunda devreye alınacak.

Google Pay ya da kısa adıyla G Pay halihazırda PayPal desteği sağlıyor. PayPal hesabını Gmail üzerinden açan kullanıcılar herhangi bir fiziksel kart göstermeden mağazalarda ödeme yapabiliyor.

Yeni entegrasyon Gmail, YouTube, Google Store gibi Google uygulamalarında kullanılabilecek. Bu iş birliği sayesinde kullanıcılar sadece ödeme yapmakla kalmayacak aynı zamanda birbirlerine para transferi de yapabilecek.

 

Geleneksel Bankacılık Hesabının Yerine Geçebilir!

İş çevrelerinde ki rakip ödeme sisteminin böyle bir işbirliğine gitmesi çok enteresan bir hamle olarak görülüyor ancak PayPal bu anlaşmadan transfer ücretinden komisyon alarak faydalanacak. Öte yandan Google da platformlarında PayPal desteği olmadığı için satın almaktan vazgeçme potansiyeli olan müşterilerini elinde tutmuş olacak. 

Bununla birlikte uzmanlar Google ve PayPal iş birliğinin geleneksel bankacılık hesabının yerine geçebileceğini söylüyor. 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS