Instagram'a Sesli ve Görüntülü Arama Geliyor!

Instagram'a Sesli ve Görüntülü Arama Geliyor!

Facebook'un 2012 yılında tam 1 Milyar dolarlık nakit ve hisse ile satın aldığı Instagram aylık 200 milyonluk aktif kullanıcı sayısı ile çok karlı bir sosyal medya platformu. Her ne kadar kayıt dışı ekonomi döndüğü için ülkeler tarafından denetim altına alınmak istense de Instagram binlerce firmanın ve kişilerin en gözde paylaşım platformlarından biri.

Facebook, Instagram'ın gelecek özellikleri ile ilgili bir açıklama yapmamış olsa da son Android sürümünü inceleyen yazılımcılar ilginç bilgilere ulaştı. Buna göre uygulamanın kütüphanelerinin içinde sesli ve görüntülü aramalarla ilgili görsellere rastlandı. Bu durum ünlü sosyal medya platformunun gelecek sürümlerinde sesli ve görüntülü arama olacağına dair bir ipucu olarak yorumlanıyor. Kütüphanede yer alan "call.png", "video_call.png" ve "action_call.png" isimli dosyalar daha önce de henüz deneme aşamasındaki özelliklerine ait dosyaları test amaçlı olarak uygulamalarına yerleştiren şirketin yeni hamlesi olarak yorumlanıyor.

Instagram'ın bu hamlesi aslında çok da şaşırtıcı bir haber değil, çünkü en büyük rakiplerinden biri olan Snapchat'in uzun süredir görüntülü arama özelliği var. Snapchat'te kullanılan filtrelerin Instagram'ın da uzmanlık alanı olduğu göz önüne alındığında rekabet iyice kızışacak gibi görünüyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS