Harvard İş Dünyasının En İtibarlı Üniversitesi Seçildi

Harvard İş Dünyasının En İtibarlı Üniversitesi Seçildi

İş hayatında en itibarlı üniversite ve bölümler araştırmasının sonuçları yayınlandı. QS tarafından yapılan araştırmaya göre iş hayatının en itibarlı üniversitelerinin çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri'nden. Avrupa, Asya ve Avustralya'dan üniversitelerin de olduğu listenin zirvesinde Harvard Üniversitesi yer aldı.

Üniversitelerin sıralaması akademisyenlerin ve çalışanların itibarları ile birlikte araştırma yazılarına verilen referans sayıları gibi ölçütler dikkate alınarak oluşturuldu. İşletme ve yönetim alanında da bu kriterlere göre yapılan listenin en tepesinde Harvard Üniversitesi yer aldı.


5. Pensilvanya Üniversitesi (University of Pennsylvania) - Amerika Birleşik Devletleri

Pensilvanya Üniversitesi - Amerika

Pensilvanya Üniversitesi - Amerika


Pensilvanya Üniversitesi aslında Ivy League okulları kadar iş hayatında adından söz ettiren bir okul değil ancak işletme programları ülkenin en iyilerinden biri.Özellikle Wharton Fakültesi Warren Buffett ve Amerikan Başkanı Donald Trump gibi isimleri mezun etmesinden ötürü çok meşhur. Dört yıldır listenin beşinci sırasında yer alıyor.


4. Massachusetts Institute of Technology (MIT) - Amerika Birleşik Devletleri

Massachusetts Institute of Technology (MIT) - Amerika

Massachusetts Institute of Technology (MIT) - Amerika


Genellikle bilim ve teknoloji alanlarındaki eğitimi ile bilinen MIT'nin işletme programları da iş hayatında oldukça itibarlı.

 

3. London Business School - İngiltere

London Business School - İngiltere

London Business School - İngiltere


Avrupa'nın İngilizce eğitim veren en iyi işletme okulu olarak bilinen LBS, dört yıl üst üste yerini korumayı başardı.


2. INSEAD, Fransa

INSEAD, Fransa

INSEAD, Fransa


INSEAD, Avrupa'nın en iyi işletme bölümüne sahip üniversitesi olarak öne çıkkıyor. Bir önceki sene London Business School'un gerisinde yer alan INSEAD, Paris'in güneyinde Fontainebleau'da.


1. Harvard Üniversitesi (Harvard University) - Amerika Birleşik Devletleri

Harvard Üniversitesi - Amerika

Harvard Üniversitesi - Amerika


QS'in 2017 yılı için yaptığı listede Harvard Üniversitesi İşletme programı zirvede yer aldı. Mezunlar arasında JPMorgan CEO'su Jamie Dimon, Bloomberg kurucusu Michael Bloomberg, ve Bridgewater Capital'den Ray Dalio gibi isimler var. 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS