Facebook Hesabınızı Silmeniz Mümkün!

Facebook Hesabınızı Silmeniz Mümkün!

Sosyal Medya'dan bunalmışsanız ya da artık sanal alemde görünmez olmak istiyorsanız işe Facebook hesabınızı pasife çekerek yada hesabınız tamamen silerek başlayabilirsiniz.

Çoğu kullanıcı bunu yaptığı anda İnternet'ten tamamen silineceğini düşünüyor ancak bu doğru değil. Zira hala Google gibi arama motorlarının ön belleğinde görünmeye devam edebilirsiniz.

Facebook hesabını silmek çok insan için ihtimal dahilinde bile değil. Çünkü University of Winchester'da yapılan bir araştırmaya göre sosyal medya bağımlıları bazen kendilerini sanal alemdeki ilişkileri ile tanımlıyorlar. Bu kişilerden sosyal medya hesaplarını silmeleri istendiğinde birçok kişi bunu hızlıca yapabilirken bazılarının isteksiz olduğu bazılarının ise bunu nasıl yapacağını bilmediği ortaya çıktı.

Peki Facebook'ta nasıl görünmez olabilirsiniz?

Bunun iki yolu var.

1. Hesabınızı Pasife Çekmek

Bu durumda Facebook'ta görünmez olursunuz ancak olur da geri dönmek isterseniz diye bilgileriniz Facebook sunucularında saklı kalır.

2. Hesabınızı Tamamen Silmek

Sunucularda yer alan tüm bilgilerinizle birlikte hesabınızı silmek de mümkün. Bunu yapmadan önce Facebook Bilgileri'nizin bir kopyasını indirebilirsiniz, ki şiddetle tavsiye edilir.

Hesabınızı Silmek İçin:

Delete My Account sayfasına girerek Hesabımı Sil butonuna tıklayıp şifrenizi yeniden girmeniz gerekli. Facebook'un hesabınızı tamamen silmesi 90 gün sürebiliyor.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS