Elon Musk'ın Telefon Numarasından Elde Edilen Bilgiler Şok Etti!

Elon Musk'ın Telefon Numarasından Elde Edilen Bilgiler Şok Etti!

Elon Musk telefon numarasını değiştirmek zorunda kalabilir. Çünkü Twitter üzerinden yanlışlıkla paylaştığı telefon numarası, tweeti hemen silmesine rağmen, 16.7 Milyon takipçisinin gözünden kaçmadı.

Elon Musk'ın yanlışlıkla paylaştığı telefon numarası teknoloji dahisinin kişisel hayatı ve işleri hakkında muazzam bilgiler veriyor. Sadece bir telefon numarasından bu kadar fazla bilgiye ulaşılabildiği gerçeği şok etti.

Elon Musk, Facebook'un sanal gerçeklik şirketi Oculus'un CEO'su John Carmack'a telefon numarasını göndermek istedi ancak küçük bir hata yüzünden numarası artık İnternet'te dolaşmaya başladı. Telefon numarasını arayan kişiler öncelikle bunun bir iPhone'a ait olduğunu keşfetti. Numaranın iMessage servisine açık olması sayesinde Elon Musk'un bir iPhone kullanıcısı olduğu keşfedilmiş oldu.

Telefonu arayan kişiler Musk'un zil tonunun klasik PlayStation oyunu olan "God of War" oyunundan alıntı olduğu keşfedince Musk'ın bir bilgisayar oyunu müdavimi olduğu da ortaya çıktı. Bununla birlikte telefon numarasını göndermek istediği kişi olan John Carmack'ın Doom ve Quake adlı efsane oyunların yaratıcısı olan şirketin kurucu ortaklarından biri olduğu göz önüne alındığında Elon Musk'ın kendisiyle neden görüşmek isteyebileceğine dair spekülasyonlar ortaya atıldı. Bunlardan bazılarının altı boş değil.

Oculus CEO'su John Carmack

Oculus CEO'su John Carmack

Örneğin, Elon Musk'ın şimdiye kadar sadece Tesla, SpaceX ve güneş panelleri gibi sektörlerle ilgili olduğu ancak hiç sanal gerçeklik işine girmediği biliniyor. Geçmişinde Blastar adlı bir oyun tasarlayıp, bunu bir bilgisayar dergisine 500 Dolar'a satan biri olan Musk'ın oyun sektöründen izole kalacağını düşünmek çok gerçekçi değil. John Carmack'la sektöre girmek konusunda bağlantı kurmak istediği en kuvvetli teorilerden biri.

Bununla birlikte Musk'un John Carmack'ı Facebook'un elinden almaya çalıştığı da tartışılıyor. Ya da sadece eski zamanların hatrına bir Quake seansı düzenlemek için de bir araya gelmek istemiş olabilirler.

Elon Musk'un bir hata sebebiyle telefon numarasını paylaşmasının ardından bu kadar fazla bilgi ve teoriye ulaşmanın mümkün olduğunun farkedilmesi sosyal medyada büyük olay oldu.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS