Bitcoin Kaç Dolar?

Bitcoin yükselir mi?

Sanal para piyasası Kurban Bayramı tatilinde de oldukça hareketli geçti. Bayram tatili Bitcoin'in rakamlarına olumlu bir etki yaparken, Ethereum tatil boyunca düşüş eğilimdeydi.

Sanal para piyasasının toplam hacmi 206 milyar doları geçti. Bu rakamın hatrı sayılır bir kısmı Bitcoin'den geliyor. Zira Satoshi Nakamoto'nun kripto parası bitcoin her ne kadar 2018 yılında 100 bin dolar hedefini yakalamaktan çok uzak olsa da piyasanın yüzde 56'sına sahip. Kurban Bayramı'nın dördüncü gününde 9.59 milyar dolar olarak gerçekleşen global sanal para piyasası işlem hacminin 3.5 milyar doları sadece bitcoinden geldi. Bitcoinin anlık fiyatı 6712 dolar. (Güncel dolar kuru üzerinden: 41.753,80 lira)

Ethereum için bayram tatili pek olumlu geçmedi. Geçtiğimiz bir hafta içinde yüzde 4.58 oranında değer kaybı yaşayan Ethereum'un piyasa değeri 28,48 milyar dolara geriledi. An itibariyle 1 ethereum 280,45 dolardan işlem görüyor. Güncel dolar kuru üzerinden hesaplandığında Ethereum'un anlık fiyatı 1744 Türk lirası.

Sanal para piyasası hakkında net bir tahminde bulunmak zor. Geçen sene Aralık ayında oldukça iyimser bir tablo çizdikleri için şu anki değerlerinin kat kat üstünde tahminlere hedef olan sanal paralar küresel piyasada ticaret savaşlarından da nasibini aldı. Nakit para akışını kontrol etmek isteyen Kanada, Fransa, Hindistan ve Çin gibi ülkelerin yaptırımları sonrasında yatırımcıların güvenini kaybeden sanal paraların itibarını, üst düzey Apple yöneticilerinin çabaları da kurtarmaya yetmedi. 2018 sonu itibarıyla bitcoin ve Ethereum'un kaç dolardan işlem göreceğini tahmin etmek şu konjonktürde zor görünüyor.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS