Serbest Piyasada Amerikan Doları Kaç Lira?

Serbest Piyasada Amerikan Doları Kaç Lira?
Serbest Piyasada Amerikan Doları Kaç Lira?

Geçtiğimiz haftanın rakamlarına ve petrol fiyatlarındaki değişimlere bakıldığında Dolar fiyatlarının geçen haftanın kapanış seviyelerinde seyredip seyretmeyeceği merak konusu. Amerikan Doları kaç lira? Küçük ve büyük yatırımcıların yakından takip ettiği en güncel kur bilgileri haberimizde.

Saat 12:03 itibariyle Amerikan Doları alış 5.24 Türk lirası ve satış 5.29 Türk lirası. Sene başından itibaren ortalama alış 5.33 TL iken satış 5.39 Türk lirası olarak hesaplandı.

Euro Dolar Paritesi (11 Şubat 2019 12:03)

yatırımcılar için euro dolar paritesi karlı bir yatırım kararı için takip edilmesi gereken önemli bir parametre. Euro, Dolar karşısında 1.13 TL seviyesine tutundu. Geçen hafta ortalama 1.14 seviyesinde dalgalanan parite, haftayı 1.13 seviyesinden kapatmıştı. Çapraz kur bu Pazartesi günü 1.14 seviyesinden açılış yapmıştı.

Döviz kurları farklı dinamiklerle tetiklenen bir kompleks bir yapı gibi tahmin edilemez olduğundan pozitif sinyalleri görmek mümkün değil. Öte yandan canlı altın ve döviz rakamlarını göz önünde bulundurmak kritik.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS