Amerikan Doları Kaç Lira? (15 Mart 2019 Güncel Dolar Fiyatları)

Amerikan Doları Kaç Lira? (15 Mart 2019  Güncel Dolar Fiyatları)
Amerikan Doları Kaç Lira? (15 Mart 2019 Güncel Dolar Fiyatları)

Küresel finans piyasalarındaki gelişmeler ülkemizdeki döviz kurlarını da etkiledi. Son olaylar ışığında yatırımcıların merakla beklediği Dolar kuru açıklandı.

Geçen hafta içi satış fiyatı ortalama 5.45 seviyesinde dengelenen Amerikan Doları an itibariyle 5.45 lira alış ve 5.50 TL satış fiyatı üzerinden el değiştiriyor. Amerikan Doları geçen Cuma günü serbest piyasada 5.42 Türk lirası alış ve 5.48 lira satış fiyatı ile kapatmıştı. ABD yönetiminin iç ekonomisine yönelik korumacı politikaları ülkemizin döviz piyasalarını ciddi bir şekilde etkilemekte. Kurun geleceğine yönelik projeksiyonların yapılabilmesi için dış piyasalardaki yoğun veri akışının izlenmesi gerekecek.

Euro Dolar Paritesi

yatırımcılara göre çapraz kur bilgisi dış faktörlerin etkisini açıklaması açısından çok önemli. Euro, Dolar karşısında 1.13 TL seviyesine tutundu. Geçen hafta ortalama 1.13 seviyesinde dalgalanan parite, haftayı 1.12 seviyesinden kapatmıştı. Çapraz kur bu Pazartesi günü 1.12 seviyesinden açılış yapmıştı.

Para birimleri farklı dinamiklerden etkilenen bir organizma gibi tahmin edilebilirliği düşük olduğundan yatırım süreçlerinden belirsiz parametreleri atmak imkan dahilinde değil.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS