Clio Bursa'da Üretilecek!

Clio Bursa'da Üretilecek!

Clio'nun tamamının Fransa dışında üretilmesi konusu Renault'un en büyük hissedarı olan Fransız hükümetinin karşı çıkması sonucu rafa kaldırılmıştı ancak Clio'nun üretildiği fabrikada elektrik araba üretilmesinin planlanması sonrası bunun mümkün olacağı söyleniyor.

Renault, 2010 yılında Clio modelinin tamamının Fransa dışına kaydırılmasını istemişti ancak Fransız hükümetini ikna edemediği için herhangi bir adım atılamadı. Beşinci ve yeni nesil Clio'ların Bursa'da üretilmesi için yeni bir eylem planı hazırlandı. Fransa'da Clio üretiminin maksimum %6'da kalması koşuluyla ve mevcut fabrikada bir elektrikli araba üretiminin yapılması planları Fransız hükümetinin kararını yeniden gözden geçirmesini sağlayabileceği değerlendiriliyor.

Yeni Clio İç Tasarımı

Yeni Clio İç Tasarımı

Bununla birlikte yeni nesil Clio'ların Bursa ve Slovenya'daki Novo Mesto fabrikaları arasında paylaştırılarak üretilmesi de muhtemel. Ana üretim merkezi Bursa olmak kaydıyla Slovenya'da da üretim yapılacak ancak taleplerin karşılanamaması durumunda Fransa'da bulunan Flins fabrikası da destek verecek. Bu üretim planının satışların en yüksek olduğu yıllarda uygulanmasına kesin gözle bakılıyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS