Bitcoin Yatırımcıları Şaşırtmaya Devam Ediyor!

Bitcoin Yatırımcıları Şaşırtmaya Devam Ediyor!
Bitcoin sert dalgalanmalarıyla yatırımcıları şaşırtmaya devam ediyor.
Bitcoin'deki hızlı hareketler yatırımcıların baş döndürüyor. Çok sert dalgalanmaların ve kritik gelişmelerin yaşandığı kripto para piyasasında geçtiğimiz hafta yüzde 30'a yakın düşen Bitcoin'in değeri, dün ise yüzde 11'lik artışla yeniden 6 Bin Dolar'ı geçti. 
 
Bitcoin geçtiğimiz hafta içerisinde ise tarihin en yüksek seviyesi olan 7.879 Dolar'ı görmüştü, ancak Bitcoin'in iki ayrı birime bölünmesine neden olacak SegWit2x güncellemesi ile ilgili haberler sert bir düşüşe neden olmuştu. Bunun yanında yükselen transfer ücretlerinin önüne geçmek için Bitcoin ağının kapasitesinin genişlemesi gerektiğini düşünen geliştiriciler, diğer meslektaşlarıyla uzlaşamadıkları için ağdan ayrılarak kendi kripto paraları Bitcoin Cash’i başlattılar. Söz konusu para birimi de piyasaya hızlı bir giriş yaparak 15.400 Dolar'a kadar yükseldi.  
 
Uzmanlar yatırımcıları panik yapmamaları konusunda uyarırken, özellikle küçük yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum gibi sanal para birimlerinden uzak durmalarını tavsiye ediyor.
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS