Bitcoin Kaç Lira?

Piyasaya sürüldüğü ilk günlerde 100 Dolar tutarında Bitcoin almış olsaydınız, şu anda ne kadar paranız olurdu biliyor musunuz?

Tam 78 Milyon Dolar.

Bitcoin kimilerine göre son zamanların en tehlikeli spekülasyonu. Bol bol yatırım aldıktan sonra birden patlaması kuvvetle muhtemel, sanal bir para birimi.

Bazılarına göre ise Bitcoin bir devrin başlangıcı. Dolar'ın hakimiyetinden bıkmış ülkeler için yeni bir ticari emtia. Bugünlerde de yatırımcıların yeni gözdesi. Hatta o kadar revaçta ki geçtiğimiz hafta aşırı talebi rahat yönetebilmek için Bitcoin ve Bitcoin Cash olarak ikiye bölündü. Yılbaşında 1 Bitcoin 400 Dolar iken geçen hafta 3400 Dolar seviyesini geçerek tarihi bir rekora imza attı.


Peki Bitcoin şu anda kaç lira?

Bitcoin Alış: 12.513,14 TL Satış: 12.540,78 TL

11 Ağustos Cuma saat 21:10 itibariyle Bitcoin 12540,78 TL'den satılmaktadır.

 


Bitcoin, Ethereum'a Karşı!

Bitcoin ve Ethereum son zamanların en hızlı yükselen yıldızları.

Bitcoin ve Ethereum son zamanların en hızlı yükselen yıldızları.

Bitcoin ve en güçlü alternatif kripto para birimi olan Ethereum şu sıralar yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Konu o kadar ciddi ki Amerika ile Kuzey Kore arasında tırmanan nükleer silah tartışmalarının yarattığı gerginlikte güvenli bir liman arayan Güney Koreliler cayır cayır Ethereum alıyor.

CoinMarketcap verilerine bakıldığında Ethereum toplam işlem hacminin %40'ını Güney Kore Won'u oluşturuyor. Ethereum, ilk kez Çarşamba günü Bitcoin'i %60 oranında geçerek 2,6 Milyar Dolarlık bir hacme ulaştı. 


İpucu: MyDoviz.com üzerinden Bitcoin alış ve satış fiyatlarını takip edebilirsiniz. 


 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS