Bitcoin Çöküyor mu?

Çıktığı günden bu yana yatırımcılarının yüzünü güldüren Bitcoin çöküşe mi geçti? Geleceğin para birimi kripto paralara önemli bir iş adamından çok sert bir darbe geldi.

Aslında bu soru Bitcoin yatırımcılarının hepsini gizliden gizliye rahatsız ediyor. Zira geleceğin parası olarak nitelendirilen Bitcoin ve diğerlerinin davranış modelini tam manasıyla analiz edebilen yok. Bu sebeple Bitcoin sürekli eleştirilere maruz kalıyor. Sadece bu sene içinde dört kat tırmanan kripto paraya bu kez JPMorgan Chase&Co. CEO'su Jamie Dimon'dan çok sert bir darbe geldi.

Dimon, Bitcoin işleminde bulunan herhangi bir çalışanını işten çıkaracağını belirtti.


Bitcoin


Salı günü New York'taki bir yatırımcı konferansında konuşan Dimon:

"Kripto paranın sonunun iyi olmayacağını ve Bitcoin'in bir dolandırıcılık olduğunu" söyledi. Dimon ayrıca "eğer bir JPMorgan trader'ı Bitcoin işleminde bulunursa, bir saniye bile düşünmeden onu işten çıkarırım. Bitcoin bizim kurallarımıza aykırı" diye konuştu. Bitcoin'e yatırım yapılmalı mı sorularına da kısa ve net bir cevap veren CEO, "Bitcoin'de kısa vadeli pozisyon almayacağını; çünkü sanal paranın çökmeye başlamadan önce ne kadar yükseleceğini söylemek gibi bir şey olmadığını" belirtti.

Bitcoin, Dimon'un yorumlarının ardından düşüşe geçti. "Kripto para" geçtiğimiz hafta Çin'in yerel borsalarda sanal para kullanımını yasaklamayı planladığı haberinin ardından sert bir düşüş sergilemişti.

 

Savaş söylentileri ile sarsılan ülkelerin yeni yatırım aracı haline dönüşen Bitcoin hakkında başka bir haber daha: Bitcoin Kaç Lira?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS