Bentley Biometrik Güvenlik Önlemlerine Yatırım Yapıyor!

Bentley Biometrik Güvenlik Önlemlerine Yatırım Yapıyor!

Bentley $229 bin dolar değerindeki Bentayga Mulliner modeli için parmak izi okuyuculu ekstra güvenlik önlemleri getirdi. Ön koltukların arasındaki merkezi konsol için geliştirilen biometrik güvenlik önlemlerinin hırsızlık vakalarında ciddi bir avantaj sağlaması bekleniyor.

Ön orta göze yerleştirilen bir sensör yardımıyla açılıp kapanan alüminyum konteyner aynı zamanda bir adet yardımcı port ve iki adet USB porta sahip. Bu sayede cep telefonu cebin içinde kilitli ve şarj olurken de Apple CarPlay gibi uygulamaları kullanmak mümkün hale getirildi.

Bentley

Mulliner Operasyonlar Direktörü Uday Senapati, "Birçok parmak izini aynı anda kullabilen sensör teknolojileri üzerinde de çalışıyoruz. Bu sayede sürücü bu göze kimlerin erişme yetkisi olduğunu da kontrol edebilecek." diyerek Bentayga Mulliner modeli ile tanıştırılan bu özelliğin tek seferlik bir yatırım olmadığının altını çizdi.

Biometrik sensörlerler artırılmış güvenlik özelliği şimdilik Mulliner modelinde yer alıyor ancak diğer modellere uygulanıp uygulanmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS