Audi'nin Yeni Pilot Bölgesi Washington!

Audi'nin Yeni Pilot Bölgesi Washington!

Audi birkaç yıldır testlerini yaptığı trafik ışığı tanımlama ve uyarı sistemini Washington'da da uygulamaya başladı. V2I (Vehicle-to-Infrastructure) olarak anlandırılan sistem araca entegre edilen 4G LTE hotspot üzerinden trafik ışığının rengini tanıyarak, yeşile dönme süresini hesaplıyor ve sürücüye bilgi verebiliyor.

2016 yılında Las Vegas'ta testlerine başlanan V2I daha sonra Dallas, Denver, Houston ve Palo Alto'da uygulamaya geçirildi. Sürücüye daha iyi bir navigasyon hizmeti verebilmek için önemli bir parametre olarak görülen trafik ışığı bekleme süreleri yeni sistem ile Audi Connect Prime aboneliği satın alan tüm müşterilerin kullanımına açılacak. Amerika genelinde 1600 noktadaki trafik lambalarından topladığı bilgilerle veri tabanı oluşturan firma bunu müşterilerine katma değerli bir servis olarak sunacak.

Audi

Washington ile birlikte yedi şehirde başarılı bir şekilde uygulamaya konulan sistem otomatik sürüş sistemi olarak adlandırılmasa da Audi adına bu sektöre iyi bir adım olarak değerlendiriliyor. Bununla birlikte sürücüsüz bir Uber aracının ölümcül kazasının ardından bu konudaki çalışmalara çok sıkı denetimlerin gelmesi bekleniyor.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS