Apple CEO'su Tim Cook Özel Jetle Uçmak Zorunda!

Apple Yönetim Kurulu iş veya kişisel gezi amaçlı Tim Cook'un özel jet kullanmasını zorunlu hale getirdi. Steve Jobs'tan sonra devraldığı koltuğu başarılı bir şekilde dolduran ünlü iş adamının medyadaki görünürlüğünün artması güvenlik kaygılarını da beraberinde getirdi.

Yönetim Kurulu'nun sözcüsü yaptığı açıklamada, CEO Tim Cook'un görünürlüğünün artması ve global bir yüz haline gelmesi sebebiyle güvenlik ve verimlilik kaygılarından ötürü bu kararın alındığını açıkladı.

Cook bundan sonra her yere özel jetle uçmak zorunda. 2017 yılında Apple'a 93,109 Dolar seyahat faturası götüren Cook bundan sonraki kişisel seyahatlerinde özet jet maliyetlerinin sadece vergilerini ödeyecek. Ayrıca bu seyahatlerde yanında götürdüğü aile bireylerinin maliyetlerini de kendisi karşılayacak.

Apple, Tim Cook'a ekstra güvenlik sağlamak için kesenin ağzını açmış durumda. Ayrıca şirket, bu yıl artan güvenlik kaygılarından ötürü 224,216 Dolar tutarında ek harcama yaparak Cook'un kişisel güvenlik personelini artırdı.

Steve Jobs da Özel Jet Kullanıyordu

Cook'tan önce Apple'ın başındaki ve kurucusu olan Steve Jobs da her yere özel jetle uçan işadamlarından biriydi ancak Jobs'ın durumu daha farklıydı. 1996 yılında kendi kurduğu şirketinden kovulan ve 2000 yılında tekrar göreve çağrılan Jobs, yönetim kurulundan hoşgeldin hediyesi olarak özel jet aldı. Jobs'ın ölümünden sonra bu jeti şirketin şu anda da tasarım ekibinin başındaki isim olan Jony Ive satın aldı.
 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS