Serbest Piyasada Cumhuriyet Altını Kaç Lira? (03 Haziran 2020 Güncel Fiyatlar)

Serbest Piyasada Cumhuriyet Altını Kaç Lira? (03 Haziran 2020 Güncel Fiyatlar)
Serbest Piyasada Cumhuriyet Altını Kaç Lira? (03 Haziran 2020 Güncel Fiyatlar)

Dolar ve parite ilişkisine bağlı olarak Euro kurlarında etkili Amerika faiz oranları ve çok büyük meblağlarda nakit akışının gerçekleştiği uluslararası gelişmelere bağlı olarak Cumhuriyet Altını kurları da güncellendi. Yatırımcıların merakla takip ettiği güncel Cumhuriyet Altını fiyatları açıklandı.

En güncel verilere bakıldığında Cumhuriyet Altını alış 2464.55 TL, satış ise 2489.44 lira. Cumhuriyet Altını fiyatlarındaki en son güncelleme saati 09:00. Altın piyasasının nabzını tutan Kapalı Çarşı rakamları yatırımcılar için kritik göstergelerden en önemlisi olmaya devam ediyor.

Diğer Altın Fiyatları

Çeyrek Altın: Çeyrek altın an itibarıyla 598.99 lira üzerinden alınırken, 611.21 lira üzerinden işlem görüyor. Altın fiyatlarındaki trendi görmek için önceki haftanın ve ayın ortalama değerlerine de bakmak gerekiyor. Çeyrek altın geçen haftayı ortalama 605.97 lira seviyesinden kapatmıştı.

Gram Altın: Altın piyasasının baz göstergesi gram altın kabul ediliyor. Gram altın alış fiyatı: 598.99 TL, satış fiyatı: 611.21 lira olarak belirlendi. Gram altının geçen haftaki ortalaması 376.13 lira olarak gerçekleşmişti. Küresel aktörlerden büyük çaplı bir müdahale gelmediği sürece altın piyasasında değerler stabil bir seyir izliyor.

Cumhuriyet Altını: Son olarak da Cumhuriyet altını an itibariyle 2464.55 Türk lirası düzeyinden alınırken, 2489.44 TL seviyesinde. Teklik Cumhuriyet Altını geçtiğimiz hafta 2492.92 TL ortalama olmak üzere işlem görmüştü. Geçtiğimiz hafta ve ayın verileriyle birlikte değerlendirildiğinde güncel Cumhuriyet altını fiyatları anlam kazanıyor.

Altın geleneksel bir yatırım aracı olmaktan çıkmış durumda. Eskiden sadece yastık altında saklanan altın, artık borsa ve forex piyasasında en çok tercih edilen enstrümanlar arasında.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler:

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS